Ne garat e pak diteve me pare ne Shkoder, pikerisht te kampionatit kombetar U18, perpos atleteve te Vllaznise qe ishin me te miret duke u shpallur kampione si ekip, kane spikatur edhe ato te Beselidhjes.

Ky ekip u perfaqesua ne kete kampionat me 5 atlete, te cilet arriten 4 vende te para dhe 1 vend i dyte duke treguar se pavaresisht shume veshtiresive, vazhdojne te jene ne eliten e ketij sporti me moshat.

Ka spikatur mbi te gjithe sportisti Enrik Nikolli i cili u shpall kampion i Shqiperise per grupmoshen U18 ne garat e 100 dhe 200 metrave. Daniela Gila nga ana tjeter u shpall kampione e Shqipërise në garen e 800 metrave dhe nënkampione në 400 metra.

E suksesshme ka qene edhe atletja Denisa Ndoj qe u shpall kampione e Shqipërise në garen e 1500 metrave. Normalisht qe keto arritje kane ardhur edhe fale punes se shkelqyer qe kane bere me keto sportiste trajneret Kadri Uka dhe Mimoza Shtjefni.

Beselidhja ne kete menyre ka treguar edhe njehere tjeter se tradita e krijuar prej vitesh ne kete sport, po vijon te ruhet, por tashme problemi i vetem eshte se çfare do te ndodhe nese do te behet realitet ajo per çfare po diskutohet kohet e fundit, shembja e stadiumit./SHKODRA-SPORT.COM/