Te zhgenjyer disi nga performanca e lojtareve braziliane te ardhur gjate merkatos se janarit, drejtuesit e Beselidhjes levizen shpejt ne merkato per te gjetur lojtare te tjere dhe per te plotesuar kerkesat e trajnerit te ri, Artan Bano.

Si rrjedhoje, pas negociatave me kreret e klubit te Kukesit, u ra dakord qe dy prej futbollisteve afrikane qe luajne aktualisht me ekipin U21 te tij, te huazohen ne Lezhe. Behet fjale per nigerianet Sodiq Olamilekan Oseni dhe Shamsuddeen Sani.

Te dy jane te rinj ne moshe, njeri luan ne mesfushe dhe tjetri ne sulm. Pershtypjet e para ne stervitje per to duken shume te mira, megjithate e rendesishme eshte qe te jene te vlefshem per skuadren ne fushen e lojes.

Me shume mundesi te dy keto futbolliste do te jene te gatshem per stafin teknik duke filluar nga kjo fundjave per ndeshjen ndaj Turbines ku padyshim qe do te kerkohet fitorja e cila eshte e vetmja rruge per t’iu larguar fundit.

Beselidhja ka shpenzuar jo pak gjate merkatos se janarit per te gjetur lojtare cilesore sepse vendi i saj nuk eshte ne fundin e renditjes. Prandaj dhe tashme shpresat jane edhe tek dy nigerianet Sodiq Olamilekan Oseni dhe Shamsuddeen Sani.
Engjell GJOLAJ