Pas 8 humbjesh rradhazi, me ne fund vjen edhe fitorja e pare per ekipin e basketbollit te meshkujve te Vllaznise. Ai ka fituar pasditen e sotme ne sallen sportive “Fahrije Hoti” te kryeqytetit ndaj Tiranes me rezultatin 100-98.

Nje ndeshje e forte e cila eshte shoqeruar me nje rivalitet te madh ne mes dy ekipeve, por ne fund kane qene shkodranet ata qe i jane gezuar fitores, ndonese vetem me dy pike diference.

Megjithate e rendesishme ka qene marrja e kesaj fitoreje, per t’i dhene fund keshtu ecurise negative te javeve te para te kampionatit, çka sollen nje situate shume te zymte ne skuader.

Ardhja e tre basketbollisteve amerikane se fundi kuptohet qe e ka ndryshuar situaten e bashke edhe me kontigjentin e basketbollisteve shkodrane, duan te sjellin patjeter ndryshimin ne skuader.

Trajneri Bekteshi beson shume se kthesa do vije dhe fitorja e sotme brenda ne Tirane eshte treguesi se ajo ka nisur, por eshte ende shume heret sepse kampionati ende nuk ka shkuar ne gjysem dhe pritet qe gara te jete shume e forte deri ne fund si per kreun e renditjes, ashtu edhe per t’i shpetuar fundit dhe renies nga Superliga./SHKODRA-SPORT.COM/