Performanca e Francës ndaj Danimarkës, ka shkaktuar një situatë jo fort optimisti kur jemi pak dita para Kupës së Botës në Katar.

Një prej lojtarëve që la për të dëshiruar ishte edhe mesfushori i Real Madridit, Eduardo Camavinga, i cili luajti vetëm 45 minuta.

L’Equipe vë në dukje se mesfushori humbi 7 topa gjatë pjesës së parë dhe paralmëron se shanset për të qenë pjesë në Botëror janë reduktuar në mënyrë drastike.

Pas ndeshjes tekniku Deschamps u shpreh: “Ai bëri disa gjëra që nuk dua t’i shoh më, ai e di”.