HISTORIKE/ Boksieri i kombëtares shqiptare Adam Maca shpallet nënkampion bote

0
Ka bere maksimumin edhe ne ndeshjen finale te luajtur pasditen e sotme ndaj rusit Platon Kozlov, nuk ia ka dale te fitoje. Ndoshta edhe per disa vendime jo shume te drejta te arbitrave, por ky eshte realiteti. Si rrjedhoje...

Nelson Hysa të shtunën në ringun e Londrës. Pritet mbështetje e madhe e tifozëve...

0
Boksieri shkodran Nelson Hysa nuk ka nder mend te ndalet. Pas dy ndeshjeve te suksesshme qe zhvilloi gjate muajit nentor ne Tirane, tashme ka ne planet e tij nje tjeter ndeshje te rradhes, por qe kete here do ta...

Nelson Hysa: Sukseset e mia në boksin profesionist ia dedikoi një personi: Briget Seitaj!

0
Nelson Hysa ka nisur nje vit tjeter me shume ambicje. Ne nje prononcim per gazeten "Shkodra Sport" ai eshte ndalur tek arritjet e tij te deritanishme ne boksin profesionist dhe padyshim qe ka premtuar edhe te tjera arritje gjate...

Florian Marku: Kam dy ndeshje brenda vitit në Angli, ëndërroj të ndeshem edhe në...

0
Boksieri shqiptar Florian Marku ka nënshkruar një kontratë me televizionin anglez Sky Sports dhe brenda vitit janë të planifikuara dy ndeshje të tij në Angli. Në një intervistë për emisionin Opinion në Tv Klan, Florian Marku të cilit dy javë...

INTERVISTA/ Nelson Hysa: Në Leverkusen përjetova emocionet më të mëdha të karrierës time

0
Mbremjen e se henes koleksionoi ne Leverkusen te Gjermanise te 11-ten fitore ne boksin profesionist. Njekohesisht mori edhe gjerdanin e nje titullit te rendesishem te Federates se njohur boterore WBC, ate te "CISBB Heavy". Boksieri shkodran Nelson Hysa vijon...

Nelson Hysa: Aktiviteti më i organizuar, në Shqipëri zbarkojnë më të fortët

0
Nelson Hysa do të luftojë të shtunën në mbrëmje për titullin WBC, për peshat e rënda. Boksieri shkodran do të kërkojë triumfin në parkun olimpik “Feti Borova” ndaj bjellorusit Viktar Chvarkou. Për SuperSport/Digitalb, Hysa tregon se ky event, që...

Dy boksierë të kombëtares shqiptare triumfojnë në Kupën ‘Pavarësia’ në Kosovë

0
Dy boksiere te kombetares shqiptare kane triumfuar ne Kupen "Pavaresia" qe u zhvillua ne Kosove me rastin e 16 vjetorit te Pavaresise se ketij shteti. Behet fjale per Ani Haxhillarin dhe Geljan Rajkun. Ne fakt drejt Prishtines kane udhetuar edhe...

Trajneri Gjoni: Tani e tutje boksierët nuk do derdhin djersë kot. Bashkia po na...

0
Lajme te mira per boksin shkodran. Pas titullit te 25-te kampion, puna vazhdon per te arritur te tjera suksese si ne arenen kombetare ashtu edhe ate nderkombetare. E per t'i arritur ato, natyrisht qe duhet edhe mbeshtetje financiare te...

VIDEO/ Premtimi i bujshëm i Hysës: Brenda vitit do jem në 50-shen e Botës

0
Te dielen eshte kthyer nga Gjermania ku zhvilloi ndeshjen e tij te 11-te ne boksin profesionist dhe sot ka qene menjehere ne palestren e stervitjes te klubit Vllaznia. Nelson Hysa nuk ka kohe per te humbur sepse tashme eshte fokusuar...

Boksieri shqiptar Adam Maca shpallet nënkampion Europe

0
Pas titullit nenkampion Bote per 16 vjeçaret, boksieri i kombetares shqiptare Adam Maca sot eshte shpallur edhe nenkampion Europe per 18 vjeçaret. Ky eshte verdikti perfundimtar i gares per te, qe u zhvillua ne Potec te Kroacise dhe ku...