KRYESORE

Ky Real Madrid është prej kristali: 13 të dëmtuar në katër muaj

Real Madrid do të duhet të rindërtojë “shtyllën kurrizore” për ndeshjen kundër Sevilla. Veç sanksionimeve të Ramos, Carvajal dhe Casemiro, duhen shtuar lëndimet e Bale dhe Varane, si dhe dyshimet për gjendjen e Vallejo. Problemet fizike kanë qenë një...

Në Shkodër zhvillohet pas 7 vitesh kampionati kombëtar i gjimnastikës

Pas shtatë vitesh, në Shkodër rikthehet të zhvillohet një aktivitet në sportin e gjimnastikës. Paraditen e së dielës në palestrën e shkollës "Edith Durham" është zhvilluar kampionati kombëtar për të gjitha grupmoshat me pjesmarrjen e të gjitha ekipeve sportive...

25 vjet bashkë, rrëfehet bashkëshortja e Zanetit: Edhe ditën e dasmës në stërvitje

Bashkëshortja e Havier Zanetit, Paula de La Fuente, gjatë programit “Le capitane” ka folur për lidhjen me ish-kapitenin e Interit. “Jemi bashkë që kur isha 14 vjeç. Këtë vit bëjmë 25 vjet bashkë. Kam mbaruar liceun dhe nisa universitetin,...

Sa e sikletshme, klubi i Sheffield United nuk di ku të futet nga gafa

Klubi i Sheffield United ka përjetuar një situatë mjaft të sikletshme pasi nxori në shitje kalendarin zyrtar për vitin 2018. Në faqen fundit të kalendarit, ishte shtypur gabim emri i klubit dhe kjo ka sjellë mjaft humor por edhe...

Një “i panjohur” sot arbitron në Flamurtari- Vllaznia

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publik pak minuta më parë emrat e arbitrave që do të drejtojnë dy ndeshjet e sotme, atë Flamurtari- Vllaznisë dhe Kukësi- Lushnja. Për t'u përmendur është fakti se për të dy këto takime...

Lajmi i fundit: Vllaznia ka një tjetër lëvizje në formacion

Kuqeblutë pasditen e sotme në Vlorë do të tentojnë të marrin një rezultat pozitiv, çka do t'i ndihmonte jo pak ato në ecurinë e mëtejshme në kampionat. Për këtë arsye, stafi teknik po mundohet të gjejë lojtarët e duhur...

Shtypi sportiv i sotëm: Vllaznia me probleme por në Vlorë do pikë

Ndryshe nga dita e djeshme kur nuk ka patur aspak vëmendje në lidhje me zhvillimet tek Vllaznia, sot është ndryshe. Kuptohet, fakti që luhet ndeshja ndaj Flamurtarit në Vlorë, e ka vënë në fokus këtë përballje dhe për këtë...

Nga pozicioni i çuditshëm i gjumit te kocka e tepërt në këmbë, 10 sekretet...

Të enjten ka marrë në shtëpi Topin e Artë të radhës. Është një nga dy futbollistët më të fortë akoma në aktivitet. Emri i tij është një nga më të njohurit në botë. Për kë po flasim? Natyrisht, për...

Mediat italiane: Hysaj si Balboa, ka humbur “sytë e tigrit”

Elseid Hysaj nuk është më në formën e sezonit të kaluar, dhe këtë gjë e kanë vënë re edhe mediat italiane. Mbrojtësi i kombëtares sonë gjatë këtij sezoni nuk po arrin që të spikasë, ashtu si vitin e kaluar,...

Qeveria britanike gjobë të majme klubit të njohur anglez për një arsye të veçantë

Wolves është dënuar nga qeveria pasi që u zbulua se janë duke i paguar punëtorët me një pagë minimale. Klubi i Championshipit ka tentuar që t’i kursejë paratë duke u munduar që të rikthehet në fund të sezonit në...

FUTBOLLI I FEMRAVE

SHORTI/ Trajneri Leka: Objektivi i Vllaznisë i njëjti, kualikimi në 32-shen...

Vllaznia e futbollit të femrave ka dalë tre herë e fituar nga shorti i turit të parë të “UEFA Women Champions League”, që është...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR