KRYESORE

Gossip/ Anastasiya Kvitko, çfarë muze për Botërorin e Rusisë!

Pas hedhjes së shortit për fazën finale të Botërorit “Rusi 2018”, modelja ruse Anastasiya Kvitko nuk heziton të thotë fjalën e saj. Në fakt, fotot që ajo ka publikuar së fundmi, të marrin mendjen, ndaj ata që kanë zemër...

Rikthehet Champions League, njihuni me përballjet e mbrëmjes së sotme

Emocionet që të dhuron futbolli rikthehen sonte pikërisht me ndeshjet e kompeticionit më të rëndësishëm europian të klubeve- Champions League. Do të zhvillohen ndeshjet e fundit në grup dhe do të mësohen emrat e skuadrave që do të vazhdojnë...

Vllaznia sot i rikthehet stërvitjes. Nis të mendojë për Flamurtarin

Skuadra shkodrane nga pasditja e sotme do të nisë përgatitjet për sfidën e rradhës, atë që do të luhet ditën e shtunë në Vlorë ndaj Flamurtarit. Ditën e djeshme futbollistët kanë qenë pushim ndërsa përpara seancës së sotme mendohet...

Bekteshi nuk luan nesër por Vllaznia fiton ndaj Partizanit

Në ndeshjen e nesërme ndaj Partizanit nuk do të jetë në fushë për shkak të një dëmtimi megjithatë ai ka bindjen se Vllaznia do ta fitojë edhe këtë takim dhe do të vazhdojë rrugën e saj për të arritur...

Supersfida Bayern-PSG luhet vetëm për prestigj…

Bayern Munich dhe Paris SG kanë dominuar Grupin B dhe e kanë siguruar kualifikimin në 1/8-t e finaleve të Champions League. Paris SG është në krye me tre pikë më shumë se Bayern Munich, që duhet të fitojë me...

Shtypi i sotëm sportiv, ja çfarë thotë Edi Martini për Vllazninë

Situata tek Vllaznia nuk eshte e mire sidomos pas humbjes se fundit me Laçin. Per kete arsye nuk mungojne edhe kritikat ne shtypin sportiv. Diten e sotme ka qene rradha e ish- futbollistit te saj Edi Martini per te...

Premio e çmendur nëse Anglia fiton Kupën e botës

Ekipi i “3 Luanëve” ka hyrë në bisedime me Federatën e Futbollit Anglez  rreth parave që ekipi do të fitojë, nëse mban një ecuri pozitive në Rusi verën e ardhshme. Agjentët e lojtarëve dhe drejtues të lartë të federatës janë...

Një ndeshje e pabesueshme futbolli është zhvilluar përpara shortit të France 1998

Nuk ka shumë evenimente më të Një studio e madhe e mbushur me kostume, ish-futbollistë dhe drejtues të FIFA-s. Por në vitet nëntëdhjetë ishte ndryshe. Përpara shortit të Kupës së Botës 1998 dikush pati idenë të luhej një ndeshje e...

Tifozët zgjedhin lojtarin më të mirë për vitin 2017

Dy yjet e futbollit botëror, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, edhe njëherë do të luftojnë për çmimin prestigjioz, “Topi i Artë”, kush do ta fitojë, mbetet për t’u parë. Në anketën e prestigjiozes spanjolle, “As”, se kush do ta fitojë...

6 pikë më pak “në llogari”, Vllaznia e sivjetme është “minus”

"Llogaritë" tek Vllaznia nuk dalin. Pas javës së 13-të të kampionatit, ajo ka arritur të grumbullojë vetëm 12 pikë. Më pak se një pikë në ndeshje. Padyshim që shumë pak për një skuadër e cila ishte ndërtuar me objektiv...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Europiani i vajzave U-19/ Trajneri Kreshnik Krepi zbardh listën me 20...

Kombëtarja shqiptare U-19 për vajza do të nisë nga kjo e mërkurë grumbullimin dhe përgatitjet në kuadër të ndeshjeve të raundit të dytë të...

HISTORI