KRYESORE

Dorëzohet Reali, gati rritja e rrogës me 9 milionë euro për CR7

0
Kristiano Ronaldos do t’i plotësohet dëshira që ka, për t’u kthyer përsëri në një nga lojtarët më të paguar në botë, renditje në të cilën kishte humbur terren gjatë muajve të fundit. Sipas të përditshmes spanjolle “ABC”, burime pranë...

Lajm i keq për Sadikun, ja çfarë i ndodh para Real Madridit

0
Armando Sadiku u transferua këtë javë te Levante, në La Liga. Një hap mjaft pozitiv në karrierën e tij si futbollist, me shpresën se “Ferrari nuk do të rrijë më në garazh”. Por, ndryshe nga pritshmëritë e shqiptarëve, goleadori...

Gjoka: Publikimi i pagave, gabim i madh, veprim joqytetar!

0
Gjatë konferencës së sotme për shtyp, trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka është ndalur edhe tek publikimi në media i rrogave të sportistëve dhe stafit dhe është shprehur i indinjuar për një veprim të tillë sepse sipas tij, është një...

Vllaznia U-19 me “një këmbë” pranë finales. Fiton 1-0 pjesën e parë ndaj Dinamos

0
Në kompleksin e ekipeve kombëtare në Kamëz është duke u luajtur ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Shqipërisë për 19 vjeçarët, ajo në mes Vllaznisë dhe Dinamos. Skuadra shkodrane e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani e ka mbyllur 45 minutëshin...

Shtohen problemet tek Vllaznia. Ndaj Skënderbeut edhe një tjetër mungesë

0
Përgatitjet për sfidën e rradhës, atë ndaj Skënderbeut, nuk kanë shkuar ashtu si duhet tek Vllaznia. Problemet psikologjike që kanë kaluar futbollistët pas humbjes së kaluar me Kukësin, nuk kanë qenë të vetmet. Për stafin teknik është shtuar një tjetër...

Gjoka i përgjigjet Nezirit: Vllaznia më shumë se askush bazohet tek Akademia

0
Trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka ka dalë sot në konferencën e zakonshme për shtyp të pragndeshjes por përveç pyetjeve të tjera në lidhje me takimin e nesërm ndaj Skënderbeut, është pyetur edhe për deklaratat e bëra nga përgjegjësi i...

VIDEO / Një sulmues rrace te Kievo, talenti shqiptar me origjinë nga Kopliku, thyen...

0
Andrea Isufaj, lojtari i lindur në Itali por me origjinë nga Kopliku, është një nga futbollistët e shumtë shqiptar që po spikatin në kampionatin e të rinjve në Itali. Sulmuesi 18-vjeçar ka bindur klubin e Kievos i cili i ka...

Kërkohet “koka” e Skënderbeut, tek Vllaznia ka vetëm dy dilema

0
Ditën e nesërme Kategoria Superiore do të rikthehet për të zhvilluar javën e 18 të kampionatit në vend.Një nga ndeshjet më të rëndësishme të javës, është ajo mes Vllaznisë dhe Skënderbeut. Vendasve nuk i lejohet një hap më shumë...

Shtypi sportiv i sotëm, Ademi, privatizimi dhe Zmijani

0
Deklaratat e djeshme të kryebashkiakes Ademi në komunikimin me qytetarët shkodranë në lidhje me çështjen e privatizimit të Vllaznisë, nuk mund të mungonin në faqet e para të gazetave të sotme sportive. Po ashtu, edhe shqetësimi i figurave të ndryshme...

Gareth Bale bëhet njeriu me maskë, shpenzon 80 euro për t’u përmirësuar

0
Gareth Bale është bërë njeriu me maskë, më saktësisht bëhet fjalë për një maskë oksigjeni, të cilën e përdor në stërvitje për të rritur aftësitë e tij fizike dhe për të përmirësuar frymëmarrjen, dy aspekte këto që janë shumë...