Teqja: Vllaznia dhe Dinamo ishin në garë, por në fund vendosa për Flamurtarin

Aldo Teqja refuzoi Vllazninë dhe Dinamon vetëm e vetëm për Flamurtarin. I ka mjaftuar një takim me Sinan Idrizin që të thotë “po”. Nuk e shqetëson aspak fakti që do të luajë në Kategorinë e Parë, pasi e di që...

Tërbuni kërkoi lojtarin e Vllaznisë, ja përgjigja e Sadrijajt

Tek Vllaznia nuk gjeti hapesirat e duhura ne gjysmen e pare te sezonit dhe si rrjedhoje me nderrimin e viteve ka filluar te shohe per ekip tjeter. E kemi fjalen per mesfushorin kosovar Albin Sadrijaj. Por nderkohe, mesohet se per...

Ish- lojtari i Vllaznisë firmos me Burrelin

Burreli është një nga klubet më aktive në këtë merkato sa i përket klubeve të Kategorisë së Parë. Matjanët kanë shënjestruar dhe kanë gjetur akordin me një futbollist që vjen nga Superiorja. Bëhet fjalë për Uendi Vecajn. Mesfushori, por që...

Të shtunën ‘derbi’ Tërbuni- Besëlidhja. Rivalitet edhe në pankina, Ndreu përballë Banos

Te dy jane emra te njohur te futbollit shqiptar, fillimisht si sportiste dhe prej shume vitesh edhe si trajnere. Te dy i kane marre ekipet e tyre aktuale ne momente te veshtira dhe kuptohet qe pritshmerite per ta jane...

Resuli: Flamurtari sot në Shkodër për të luajtur si i barabartë me Vllazninë

Flamurtari do të tentojë sot të surprizojë Vllazninë në Shkodër. Trajneri Dritan Resuli deklaroi dje për “Panorama Sport”, se kjo ndeshje mban aromë Superiore dhe se kuqezinjtë do të bëjnë gjithçka për kualifikimin. “Dihet përgjegjësia e çdo ndeshjeje që luan...

Vëmendja e gjitha në “Reshit Rusi”. Të dielën luhet “Vllaznia B”- Egnatia

Java e parë e fazës së dytë të kampionatit të kategorisë së parë starton këtë fundjavë dhe ndeshja më me interes duket se do të jetë ajo që do të luhet në fushën sportive "Reshit Rusi". Bëhet fjalë për...

Këshilli Bashkiak miraton 400 milionë lekë për skuadrën e kategorisë së parë

Miratohen milionat për Lushnjën. Gjatë paradites së djeshme është mbledhur Këshilli Bashkiak i qytetit dhe ka miratuar buxhetin e Bashkisë së Lushnjës për vitin 2022 dhe mes tyre edhe “subvencionin” për futbollin. “Sport dhe argëtim futbolli” është emërtuar programi për...

Vllaznia në verë me sponsor nga Katari?!

Lajme të mira për Vllazninë. Vizita e drejtorit sportiv Engin Firat në Katar ditët e fundit ka sjellë jo pak lajme pozitive. Përveç bashkëpunimit me një Akademi shumë të njohur, përveç nënshkrimit të një marrëveshje me një klub në...

Trajneri i Tërbunit ‘ndryshon kurs’: I kërkoj ndjesë FSHF-së, arbitrat të gjykohen nga instancat...

Alert Alcani ka bërë “mea culpa” në rrjetet sociale, ku kërkon falje për statusin e bërë pas ndeshjes me Burrelin. Trajneri i Tërbunit shprehet se gjithçka ka qenë në kuadrin e nervave, ndërsa thekson se janë instanca të tjera ato...

FSHF vendos: Ja kur i luajnë Vllaznia e Veleçiku ndeshjet e rradhës

Pas ndërprerjes njëjavore, të gjithë kampionatet e futbollit shqiptar do të rikthehen me zhvillimin e ndeshjeve të rradhës të tyre. Kështu, java e gjashtë e kampionatit të kategorisë së parë ka dhuruar dy sfida në Shkodër. Kjo ngaqë, tashmë...