Shkodrani Karakaçi sërish protagonist me golin e tij: Fitojmë çdo ndeshje në stadiumin tonë

Abaz Karakaçi është kthyer në një nga protagonistët absolut të Elbasanit me gola nga java në javë edhe pse luan si mesfushor. Në fitoren ndaj Korabit shënoi golin e barazimit me anë të 11-metërshit. Pas ndeshjes ai dha një...

Tjetër miqësore me Veleçikun, sot ndeshet me Kastriotin

Pas miqesores me ekipin Vllaznia U19, ekipi i Veleçikut do te zhvilloje sot nje tjeter perballje qe do t'i sherbeje stafit teknik per te pare gjendjen e lojtareve ne kete periudhe pergatitore. Koplikasit do te ndeshen pasditen e sotme me...

Portieri shkodran Kristian Rroku ndërpret kontratën me Flamurtarin

Portieri shkodran Kristian Rroku nuk do të jetë më pjesë e Flamurtarit. Gardiani i portës i cili që nga janari luajti i huazuar te Turbina, ka ndërprerë kontratën me vlonjatët. Tashmë, ai është i lirë në merkato, në pritje dhe...

Besëlidhja rikthen në pankinë trajnerin e njohur

Besëlidhja gjen trajnerin. Pas dorëheqjes së Sinan Bardhit, klubi ka zgjedhur pasuesin e tij. Bëhet fjalë për Alban Brukën, i cili rikthehet në këtë post pas 3 sezonesh. Trajneri i ri nuk vjen vetëm, pasi në krah do të...

Magjia e Tërbunit, dy muaj fenomenalë dhe vend i katërt

Verë 2017: Tërbuni i varfër nisi riorganizimin e skuadrës, me trajner Kreshnik Krepin dhe në krah të tij Oltijon Kërnajën, tashmë edhe zyrtarisht drejtor sportiv, pasi është diplomuar ditët e fundit në FSHF, ashtu si Olsi Rama. Nga pas,...

Vllaznia e tentoi para një muaji, portierin ganez tashmë e largon edhe Tomori

Perpara marrjes se Jurgen Mehidrit, te Vllaznia kane qene te interesuar per te marre sherbimet e nje tjeter portieri, pikerisht te Klement Boje, i cili sezonin e kaluar ka qene pjese e Tomorit. Por ganezi jo vetem qe nuk...

Trajneri i Vllaznisë “s’heq dorë” nga Partizani

Drejton aktualisht Vllazninë megjithatë Hasan Lika nuk "e heq nga zemra" Partizanin e tij me të cilin ka luajtur për shumë vite dhe po ashtu, edhe e ka drejtuar si trajner. Këtë e tregon më së miri fakti se...

Federata Shqiptare e Futbollit paralajmëron Vllazninë

Vllaznia po ecen e sigurte drejt Superliges dhe ne rrugen e saj duket se nuk po has pengesa. Kete po e tregojne edhe rezultatet qe ajo po arrin ne ndeshjet e fundit. Jo me kot, diferenca ka shkuar ne 14...

Lika sfidon të ftohtin e Shkodrës: Merkaton e bëjmë me të huaj

Hasan Lika pret rikthimin e Dan Igant. Rumuni s’ka ardhur ende në Shqipëri dhe duket se nuk ka më në plan që ta bëjë. Është vetë trajneri që konfirmon se mbrojtësi ka kërkuar zyrtarisht “divorcin” nga klubi, e megjithatë...

Barazim 1-1 mes Korabit dhe Olimpikut

Në stadiumin "Korabi" të Peshkopisë është luajtur pasditen e sotme takimi ndërmjet Korabit vendas dhe Olimpikut, takim i cili përfundoi në barazim 1-1. Vendasit e nisën mjaft mirë takimin duke ushtruar presion në portën kundërshtare, por miqtë nga Tirana në minutën e 34-të, duke përfituar dhe nga një gabim i mbrojtjes vendase, arrijnë të zhbllokojnë rezultatin me anë të Londos. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë e kësaj ndeshje. Në pjesën e dytë vendasit hidhen tërësisht në sulm për të barazuar por vetëm në minutën e 75-të do të barazonin rezultatin me anë të Brahasanit.