Vështirësitë e Vllaznisë, Ademi: Ka presion politik dhe kriminal

Klubi i Vllaznisë administrohet në masën 100% nga Bashkia Shkodër dhe pas një sezoni të vështirë në Kategorinë e Parë, është pranë rikthimit në Superiore. Por për shkak të kërcënimeve, trajneri i sapoemëruar Agim Canaj, ka lënë skuadrën dhe...

Ergi Borshi: Veleçiku objektiv vetëm fitoren me Kamzën

Ecuria e skuadrës koplikase në këtë sezon ka patur shumë oshilacione. Ajo ka nisur mirë por më pas duke ndeshur edhe në një problematikë të madhe, rezultatet kanë munguar. Në javët e fundit, Veleçiku ka arritur të marrë vetëm një pikë dhe përveç problemit të mungesës së fushës, kanë ndikuar edhe gjykimet.

Zaraj e Banushi përmbysin gjithçka. Veleçiku mund 3-2 Flamurtarin

Veleçiku ka fituar 3-2 në ndeshjen e parë ndaj Flamurtarit, e cila është e vlefshme për turin e parë të Kupës së Shqipërisë.Kjo ndeshje u në fushën sportive "Reshit Rusi". Në fakt kanë qenë koplikasit që kanë kaluar të parët...

Bekim Erkoçeviq: Do synojmë të marrim fitoren edhe në Shijak

Për javen e tete të kampionatit kombëtar të kategorisë së parë, Vllaznia B është mysafire në Shijak ku do të luajë përballë Erzenit vendas. Kuqeblutë e B-së që drejtohen nga trajneri Kraja vijnë në këtë ndeshje pas një fitore...

Batuta e Krajës: Tifozët shkodranë të ndjekin edhe në shah

Shkodra është rasti i rrallë i qytetit, që ka dy skuadra futbolli në kategoritë më të larta të futbollit shqiptar, Vllazninë në Superiore dhe Vllazninë B në Kategorinë e Parë. Sigurisht, kjo e dyta nuk mund të ngjitet në elitë, pasi nuk ka sens që të ndeshet me Vllazninë, por edhe prania e saj në Kategorinë e Parë është një arritje e madhe. Shumë skuadra të tjera të mëdha në vend kanë pasur skuadrën e tyre të dytë vitet e fundit, por që ka qenë pjesëmarrëne në Kategorinë e Dytë.

Flet shkodrani Serjan Repaj: Nuk ka rëndësi se kush është kundërshtari i rradhës, ne...

Apolonia nuk ka në plan që të falë askënd në shtëpi. Të mërkurën presin Lushnjën dhe llogaritë janë të qarta. Me këtë mision do të zbresin në fushë, ndonëse nuk e parashikojnë fort të lehtë. Në fund të fundit...

Bylis vrapon drejt Superiores, Apolonia fiton derbin e Myzeqesë, bën detyrën edhe Flamurtari

Kategoria e Parë është rikthyer në fushë këtë mesjavë për të zhvilluar ndeshjet e javës së 12, teksa Bylisi vrapon drejt rikthimit në Superiore me një ritëm ndryshe nga rivalët. Mallakastriotët ia dolën të triumfojnë me rezultatin 1-2 në trasnfertën...

Denis Dyca pas Tomorit ‘gjen’ një skuadër të re

Mesfushori shkodran Denis Dyca ka mbyllur sezonin e kaluar me Tomorin dhe tashme duket se ka gjetur nje skuader te re. Ai prej disa ditesh ka nisur stervitjen me ekipin e Veleçikut me te cilen pritet te luaje ne...

14 skuadra zbresin sot në fushë, Tërbuni për t’i dhënë fund serisë së barazimeve

Kategoria e Parë e futbollit do zhvillojë sot shtatë ndeshjet e javës së 18-të. Në 13:30, në fushë do zbresin 14 skuadra për të diskutuar pikët mes tyre. Për shkak të terrenit dhe kushteve atmosferike, ndeshja mes Korabit dhe...

Nesër Vllaznia- Veleçiku, ja orari dhe vendi ku do luhet kjo miqësore

Pasditen e nesërme do të zhvillohet e para ndeshje miqësore për ekipin e Vllaznisë në prag të nisjes së kampionatit. Kuqeblutë e trajnerit Lika do të ndeshen me koplikasit e Veleçikut që drejtohen nga kolegu i tij Besnik Duli....