Sukaj “luftë” Bashkisë. Nuk paguan rrogat, premtime boshe!

Nganjëherë mund të mos merren si të vërteta ato çfarë shkruhen në këtë rrjet social por kur sipër ka një emër dhe për më tepër shumë komente prej tij, edhe i duhet besuar. Xhevahir Sukaj ka dalë hapur kundër Bashkisë dje në faqen e tij në “Facebook”. “Bashkia nuk paguan rrogat. Vetëm fjalë dhe premtime boshe. Çdo muaj merren rrogat jo të plota. Turp i madh për Shkodrën”.

Vlonjatët: E vlerësojmë Sukajn, por s’kemi folur me asnjeri

Pak ditë më parë, në faqet e gazetës on-line “shkodrasport” u fol për një interesim, në formë batute, të drejtuesve të Flamurtarit të Vlorës, për sulmuesin shkodran Xhevahir Sukaj, për në janar apo në qershorit e vitit të ardhshëm. Në të thuhej:”Jemi gati të japin tre sulmuesit, që kemi në janar, vetëm e vetëm që të kemi Sukajn në ekip”- kjo ishte shprehja apo batuta e lëshuar nga drejtuesit e klubit vlonjat pas takimin Flamurtari-Vllaznia 1-0.

Vllaznia fiton 1-0 miqësoren me Adën

Pasditen e se martes Vllaznia dhe Ada jane ndeshur ne nje miqesore ne stadiumin “Loro Boriçi” te Shkodres. Ne fund te saj, eshte sigluar rezultati 1-0 per kuqeblute qe golin e vetem e kane shenuar ne minuten e 87-te te ndeshjes me 11-metersh me ane te Karakaçit. Kete miqesore e kishte kerkuar trajneri Rudi Vata per te pare gjendjen e shume futbollisteve te rinj dhe per te krijuar nje ide më të qartë për secilin prej tyre.

Vata: Vllaznia s’meritoi më tepër se barazimi

Në deklaratën e tij të pasndeshjes me Bylisin, trajneri i ri i Vllaznisë nuk ka dashur të fajësojë ad gjyqtarin për barazimin, as futbollistët e tij. Thjesht ka deklaruar se Vllaznia nuk meritonte më tepër se barazimi.”Pavarsisht dëshirës për të fituar, mendoj se një pikë për secilën skuadër, është rezultati më i drejtë, ashtu siç u zhvillua ndeshja. Episodet ishin të atilla, prandaj them s rezultati 3-3 ishte i drejtë.

Vllaznia barazim dramatik 3-3 me Bylisin

Një barazim 3-3 është arritur pasditen e djeshme në “Loro Boriçi”. Një dramë e vërtetë për nga mënyra si shkoi loja dhe për më tepër, për fat kemi dy futbollistë në gjendje të mirë shëndetësore pas një përplasje të...

Vllaznia, sot fitore për trajnerin Vata

Ardhja e Rudi Vatës në krye të Vllaznisë është pritur mirë nga opinioni sportiv shkodran. Vetë emri i tij krijon respekt për të gjithë e prandaj tashmë pritet edhe një prezantim dinjitoz i tij në pankinë si trajner. Debutimi i tij do jetë pikërisht sot pasdite në orën 16.00 në "Loro Boriçi" ku Vllaznia do presë ekipin e Bylisit në kuadër të javës së tetë të Superligës shqiptare.

Urimi i prindërve: “Dalsh faqebardhë Rudi!”

Ndeshja e nesërme me Bylisin do të shënojë debutimin e Rudi Vatës në pankinën shkodrane. Ai vetë po e përjeton me shumë emocione këtë debutim në pankinë. Për më tepër në krye të skuadrës së zemrës dhe më së shumti, para tifozëve shkodranë. Të gjitha këto, vetë ish-kapiteni i kombëtares kuqezi kërkon t’i lërë mënjanë se tashmë prej tij pritet tjetër gjë: fitorja me Bylisin.

Përvjetori: Edhe 100 të tjera Viori!

Për kapitenin e Vllaznisë Vioresin Sinani dita e sotme shënon edhe 34 vjetorin e lindjes së tij. Golashënuesi i mirënjohur e feston këtë përvjetor në një moment shumë të rëndësishëm të karrierës së tij. Pikërisht kur ka nisur punë edhe si zëvendëstrajner përveçse është ende futbollist i kuqebluve.

Vllaznia, “ankand” edhe për trajner portierësh

Ajo çfarë parashikuam apo e kemi cituar edhe në ditët e kaluara, sidomos në lidhje me trajnerin e ardhshëm të portierëve, po rezulton e vërtetë. Ndonëse një post i tillë ka dalë në “ankand”, duke kërkuar një pauses të ri për Avenir Danin, që u largua dy ditë më parë nga ky post, nuk është çudi, që ai të rikthehet përsëri. Por sigurisht që mund të jetë pista e fundit, për momentin, që mund të diskutohet apo të parashtrohet si zgjidhje.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR