EKSKLUZIVE/ Fjoart Jonuzi drejt Kosovës, shumë pranë akordit me kampionët

Me Vllazninë i ka mbaruar kontrata dhe aktualisht është një futbollist i lirë. Fjala është për mesfushorin e kuqebluve, Fjoart Jonuzi. Tashmë, duke qenë se është futbollist i lirë, një gjë e tillë ka bërë që ai dhe menaxheri...

Presidenti Demrozi pas fitores së Kupës: Nuk keni parë gjë akoma, vitin tjetër dua...

Egnatia ka fituar sot trofeun e parë në histori. Rrogozhinasit mposhtën Tiranën me rezultatin 1-0 në finalen e Kupës së Shqipërisë. Ndeshja u vendos në minutën e 114, kur Xheksoni mposhti Ilion Likën dhe nisi festën për Egnatian. Por...

HISTORIKE/ Egnatia mund Tiranën në finale dhe fiton Kupën e Shqipërisë për herë të...

Egnatia ka shkuar sot emrin në historinë e futbollit shqiptar. Skuadra rrogozhinase ka fituar për herë të parë në historinë e saj trofeun e Kupës së Shqipërisë. Rrogozhinasit kanë siguruar një fitore të rëndësishme për historinë e klubit përballë Tiranës...

SONDAZHI/ Tifozët e Vllaznisë të pakënaqur me punën e Goce Sedloskit

Diten e djeshme Klubi Vllaznia ka zyrtarizuar perfundimin e marreveshjen me trajnerin Goce Sedloski. Nje trajner qe erdhi ne fillim te prillit ne Shkoder por qe nuk arriti te lere shume gjurme me punen e tij ne krye te...

Arriti kualifikimin në Conference League për të 3-tin vit radhazi, Vllaznia: Shëno datën!

Kategoria Superiore ka ulur siparin e saj të 84-të të edicionit futbollistik të hënën. Pas mbylljes së edicionit ekipet janë njohur me renditjen e tyre përfundimtare. Një nga skuadrat që ka arritur të përmbush objektivat e saj është Vllaznia....

EKSKLUZIVE/ Dyshja Xhaferi- Plori në Elbasan për ‘inspektim’

Po luhet ne keto momente ne "Elbasan Arena" ndeshja finale e Kupes se Shqiperise, ajo ne mes Tiranes dhe Egnatias dhe ne tribunen VIP te stadiumit jane edhe shume drejtues klubesh, nder te cilet edhe ata te Vllaznise. E kemi...

Liridon Latifi mbyll kontratën me Vllazninë. Tirana pas dere?

Liridon Latifi nuk eshte me lojtar i Vllaznise. Kontrata e sulmuesit me shkodranet ka skaduar dhe aktualisht ai eshte nje lojtar i lire ne treg. Nje mundesi e arte per kedo te afroje ne skuader nje lojtar me cilesite...

Tirana apo Egnatia? Ja shuma që merr fituesi i Kupës së Shqipërisë

Në “Elbasan Arena” duke nisur që nga ora 19:00 do të luhet edhe finalja e Kupës së Shqipërisë mes Tiranës dhe Egnatias. Një sfidë mjaft e rëndësishme e cila do të vendos përballë dy ekipet që këmbëngulin për trofeun. Fituesi...

EKSKLUZIVE/ Emri i tij lakohet te Vllaznia për pankinën, reagon Emiliano Çela

Çeshtja e trajnerit te ri te Vllaznise ka filluar te shnderrohet ne nje "telenovele". Diten e djeshme ne "pole position" ishte emri i Ernest Gjokes, por vete trajneri ne nje prononcim ekskluziv per gazeten "Shkodra Sport" e mohoi te...

E FUNDIT/ Ja kush arbitron sot në finalen e Kupës Tirana- Egnatia

Në orën 19:00 do të luhet finalja e Kupës së Shqipërisë mes Tiranës dhe Egnatias në “Elbasan Arena”. Dy skuadrat tentojnë që të marrin trofeun e parë dhe të fundit për këtë sezon, teksa janë përcaktuar edhe gjyqtarët e...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Menaxheri i Vllaznisë së femrave Oliver Matija i ftuar në finalen...

Sot ne ora 16:00 ne “PSV Stadion” te Eindhoven do te luhet ndeshja finale e “UEFA Women’s Champions League” ne mes Barcelones dhe Wolfsburg....

HISTORI