Eder Zmijani: Një sezon plot vështirësi, Atletik synon vendet e para të renditjes

0
Atletik Club e ka nisur sezonin e ri prej dy javësh e në raundin e fundit ekipet u-14 dhe u-15 morën respektivisht nga një barazim dhe një fitore kundër Juventus Academy. Trajneri, Eder Zmijani ka folur për Star Plus...

Vllaznia- Tirana, përballje shumë interesante sot në Shkodër për kampionatet e moshave

0
Akademia Vllaznia do të luajë ditën e sotme me grupmoshat U-17 dhe U-19 ndeshjet e rradhës në kampionat ndaj Tiranës, të planifikuara për t’u zhvilluar në fushën sportive “Reshit Rusi”. Realisht, këto ndeshje pa frikë mund të konsiderohen si...

Edmond Doçi: Ndaj Dinamos për të treguar vlerat më të mira të Akademisë Vllaznia

0
Vllaznia U-19 do të ndeshet ditën e sotme ndaj Dinamos në javën e dytë të Superiores së moshave. Trajneri i këtij ekipi, Edmond Doçi, e shikon me optimizëm skuadrën aktuale që ai drejton dhe pavarësisht barazimit javën e kaluar...

INTERVISTA/ Eder Zmijani: Atletik Klub është një familje e madhe, gati për sfidat e...

0
Atletik Klub është një nga akademitë e futbollit që po vepron prej disa vitesh në qytetin e Shkodrës. Në këto sezone aktivitet, ata kanë marrë suksese të shumta e ndërsa po përgatiten edhe për edicionin e ri 2022-23. Për...

Atletik U15 mund 2-0 Erzenin dhe ngjitet në vendin e dytë. Spikat Armando Vuksani...

0
Atletik U15 vazhdon të beje mire ne kampionatin e kategorise se pare te kesaj grupmoshe dhe dy dite me pare ai ka marre edhe fitoren e rradhes, duke mundur me rezultatin 2-0 ekipin e Erzenit. Nje fitore kjo qe...

Blendi Shkëmbi gati të marrë drejtimin e kombëtares U19

0
Bledi Shkëmbi gati të riveshë sërish tutat e trajnerit. Por tanimë në funksion të ekipeve kombëtare.Tekniku korçar, pas një sërë eksperiencash në drejtimin e klubeve si Teuta dhe Dinamo në Shqipëri, apo dhe Lirisë e Ballkanit në Kosovë, pritet...

Laçi U19 i Arber Shytanit mund edhe Teutën. Kryeson me meritë renditjen e kampionatit

0
Arber Shytani dhe 19 vjeçaret e Laçin vazhdojne te shkelqejne dhe si rrjedhoje pas javes se 5-te te kampionatit, kryesojne me merite renditjen e kampionatit te Superiores se kesaj moshe. Diten e sotme Laçi U19 ka fituar ne fushen...

4 futbollistë nga Shkodra dhe 1 nga Kopliku, ja si pritet të luajë sot...

0
Kombëtarja jonë u-19 do luajë në orën 14:00 në “Elbasan Arena” ndeshjen e dytë të kualifikueseve kundër Serbisë. Skuadra e Cungut që u mund në ndeshjen e parë 4-0 nga Franca do kërkojë suksesin kundër serbëve. Duket se tekniku...

Turneu i Përfaqësueseve Rajonale/ Shkodra kalon në finalen e grupmoshës U-13

0
Turneu i Përfaqësueseve Rajonale që organizohet nga FSHF për moshat U-13, U-14 dhe U-15 ka mbërritur tashmë në fazën finale, pasi këtë të mërkurë në Qendrën e Ekipeve Kombëtare në Kamëz janë zhvilluar ndeshjet e grup-moshës U-13, duke përzgjedhur...

Vllaznia U21 rikthehet tek fitoret, merr të katërtën në pesë ndeshjet e fundit

0
Pas ndaleses javen e kaluar ndaj Tiranes, Vllaznia U21 eshte rikthyer sot serish tek fitorja duke mundur me rezultatin 3-1 ekipin e Egnatias, ne ndeshjen e luajtur ne fushen sportive "Reshit Rusi". Kjo e sotmja ishte e katerta per kete...