Vllaznia e femrave kërkon kualifikimin historik në “Champions League”

0
Skuadra e Vllaznisë në futbollin e femrave, dominuese absolute e kampionatit shqiptar të futbollit në vitet e fundit, kërkon një kualifikim historik mes 32 ekipeve më të mira në Ligën e Kampioneve. Ajo ka njohur edhe emrat e kundërshtarëve...

Bajraktari: ‘E treta e vërteta” sivjet, Vllaznia synon kualifikimin në Champions League

0
Katër futbollistet amerikanë të ardhura së fundmi bashkë edhe me malazezen Vuliç, I kanë dhënë tjetër forcë ekipit të Vllaznisë në futboll për femra vetëm pak ditë përpara pjesmarrjes në Ligën e Kampioneve të Europës. Kjo gje u pa...

Vllaznia fiton 3-1 ndaj Mitrovicës. Shënojnë dy amerikane dhe… e zakonshmja Doçi

0
Pasditen e sotme dy ekipet kampione të Shqipërisë dhe Kosovës në futboll për femra, pikërisht Vllaznia dhe Mitrovica kanë vendosur të zhvillojnë një ndeshje miqësore për të parë dhe testuar veten në prag të ndeshjeve të Ligës së Kampioneve...

Mbyllet pjesa e parë në ‘Loro Boriçi’, Vllaznia fiton 2-0 ndaj Mitrovicës

0
Dy ekipet kampione të Shqipërisë dhe Kosovës në futboll për femra, pikërisht Vllaznia dhe Mitrovica, janë duke u përgatitur për pjesmarrjet e tyre në ndeshjet e Ligës së Kampioneve që do të zhvillohen në fillimin e muajit të ardhshëm. Për...

Vllaznia në analizë: Sivjet, kualikimin me çdo kusht në “Champions Women’s League”

0
Pas prezantimin te 5 blerjeve te bera se fundi, drejtuesit e Vllaznise ne futboll per femra kane zhvilluar nje analize me ekipin. Ne te kane marre pjese te gjitha futbollistet e ekipit, stafi teknik i perbere nga trajneret Nikolin...

Flet amerikania Douzat: Tek Vllaznia ‘për t’i dhënë një dorë’ për kualifikimin në Champions

0
Prej disa ditesh ndodhet ne Shkoder teksa stervitet me shume pasion perkrah futbollisteve te Vllaznise dhe te gjitha sebashku po behen gati per ndeshjet e "Champions Women's League". Duket nje rast i veçante por Hannah Douzat nuk eshte e vetme....

Vllaznia prezanton 5 blerjet, presidenti Matija: Synojmë kualifikimin në ‘Champions’

0
Vllaznia e futbollit të femrave ka prezantuar paraditen e së premtes pesë blerjet e bëra së fundmi. Para mediave, presidenti Lazër Matija ka prezantuar para mediave katër lojtaret amerikane të ardhura ditët e fundit duke filluar nga portieria Danielle...

Vllaznia prezanton nesër 5 blerjet e saj

0
Tek Vllaznia e femrave jane duke bere pergatitjet e fundit per pjesmarrjen ne edicionin e rradhes te "Uefa Champions Women's League" dhe mbremjen e sotme skuadra eshte kompletuar perfundimisht me te gjitha lojtaret me te cilat do te perfaqesohet...

Vllaznia “boom” në merkato. Vijnë katër amerikane dhe një malazeze

0
I kishte premtuar dhe tashmë I ka bërë realitet. Presidenti I Vllaznisë në futboll për femra Lazer Matija ka bërë 5 blerje njëkohësisht. Bëhet fjalë për katër futbolliste amerikanë dhe një malazeze të cilat tashmë I janë bashkuar ekipit...

Vllaznia në merkato për ndeshjet e “Uefa Women’s Champions League”

0
Vllaznia në futboll për femra vijon me përgatitjet e saj për ndeshjen e Ligës së Kampioneve të Europës, por përveçse në fushën e stërvitjes, gjatë këtyre ditëve ka patur një angazhim të madh të presidentit Lazer Matija dhe stafit...