Grumbullohet kombëtarja e femrave, 10 nga 18 lojtaret janë të Vllaznisë dhe “Juban Danjes”

0
Ditën e djeshme është grumbulluar kombëtarja e futbollit të femrave për një stërvitje katërditore dhe trajneri Sinani kërkon të shohë gjendjen e vajzave përpara nisjes së ndeshjeve zyrtare. Ajo që të bie në sy në listën prej 18 futbollistesh të...

Flet trajneri Sinani: Shpresoj që Doçi & Co të japin më të mirën për...

0
Ditën e sotme në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit u zhvillua konferenca për shtyp e trajnerit të Kombëtares A për femrat, Vioresin Sinani dhe U-19 së femrave, Maringlen Kule. Të dy skuadrat do të grumbullohen në Durrës për...

Vllaznia fiton Kupën e gjashtë rradhazi të Shqipërisë

0
Vllaznia ne futboll per femra eshte fituese e Kupes se Shqiperise edhe per sezonin 2018-2019, trofe ky qe eshte i gjashti rradhazi per ekipin shkodran. Kete here ajo ka mundur ne finale ekipin e Apolonise me rezultatin 3-0. Finalja e...

Shorti, Shqipëria e Vioresin Sinanit njeh rivalët e eliminatoreve të “Euro 2021”

0
Në Nyon është hedhur sot shorti i eliminatoreve të Europianit 2021 për futbollin e femrave. Kështu, Shqipërisë i ka takuar të jetë në Grupin E, ku gjithashtu bëjnë pjesë edhe Skocia, Finlanda, Portugalia dhe Qipro, të gjithë kundërshtarë mjaft...

Grumbullohet ekipet kombëtare të femrave, 9 futbolliste janë nga “Juban Danja”

0
Javen e ardhshme ekipet kombetare te futbollit te femrave do te nisin grumbullimet e tyre ne seleksionimin e rradhes. Trajneret Vioresin Sinani, Marenglen Kule dhe Agustin Kola kane percaktuar nderkohe edhe listen e lojtareve qe kane ftuar p Keshtu, siç...

Përsëritet historia, Apolonia synon t’i rrëmbejë Kupën Vllaznisë

0
Apolonia dhe Vllaznia do të ndeshen ditën e premte në orën 13:00 në finalen e Kupës së Shqipërisë për femra. Të dyja ekipet e synojnë trofeun, ndërsa vitet e fundit vihet re një rritje e fierakëve në futbollin e...

Apolonia – Vllaznia, të premten në “Elbasan Arena” luhet finalja e madhe

0
Apolonia dhe Vllaznia do të diskutojnë mes tyre Kupën e Shqipërisë për femra, trofeun e dytë për nga rëndësia në futbollin shqiptar të femrave. Ndeshja finale do të zhvillohet ditën e premte, në orën 13:00, në stadiumin “Elbasan Arena” dhe...

Merret vendimi/ Finalja luhet të premten në Elbasan, Apolonia e deshi në prill. Vllaznia...

0
Finalja e Kupës së Shqipërisë në futboll për femra ka qenë planifikuar prej kohësh nga ana e Federatës Shqiptare të Futbollit të luhet këtë mesjavë. Por në fakt, drejtuesit e Apolonisë, skuadrës tjetër që ka dalë në finale përveç...

Vajza rekordmene e golave për Vllazninë…stërvitet me Shkëndijën

0
Rreth 100 km larg Tiranës, në fshatin Prell të Burrelit është lindur golëshënuesja më e mirë në botë për vitin 2018, Megi Doçi, e cila vetëm vitin e shkuar shënoi 84 gola. Gjithçka ka filluar në shkollën 9-vjeçare të fshatit. “Kjo...

Kupa e Shqipërisë për femra, Apollonia – Vllaznia finalja e madhe

0
Janë zhvilluar ditën e sotme ndeshjet gjysëm finale për Kupën e Shqipërisë në futbollin e femrave, me Vllazninë dhe Apolloninë që do të diskutojnë ndërmjet tyre finalen e madhe për të siguruar trofeun. Në Qendrën Sportive Kamëz u zhvillua ndeshja...