CHAMPIONS LEAGUE/ Presidenti Matija: Short i vështirë, por Vllaznia ka gjithmonë pretendimet e saj

0
Verdiktet e shortit te turit te pare te "UEFA Women's Champions League" jane percaktuar dhe kampionia e Shqiperise- Vllaznia, do te jete pjese e grupit 7 se bashku me skuadren islandeze Valur, ate turke Ankara BB Fomget dhe kampionen...

FUTBOLL FEMRA/ Laçi (Atletik) fiton 4-0 në ndeshjen e rradhës ndaj Lushnjës

0
Laçi (Atletik) i femrave ka arritur të fitojë edhe në ndeshjen e rradhës pasditën e sotme. Ky ekip ka mposhtur Lushnjën e femrave me rezultatin 4-0, në ndeshjen që është luajtur në fushën sportive “Zmijani”. Kështu, duhet thënë se që...

Megi Doçi e Vllaznisë merr çmimin “Futbollistja më e mirë e vitit” nga FSHF

0
Në mbrëmjen gala që ka organizuar Federata Shqiptare e Futbollit, përveç nderimit të disa figurave sportive, janë dhënë edhe çmimet për më të mirët e vitit të fundit. Kështu, "futbollisti më i mirë" i vitit është vlerësuar mesfushori i Partizanit...

Tjetër fitore për vajzat kuqeblu. Titulli kampion pesë hapa larg

0
Vllaznia e futbollit të femrave ka arritur një tjetër fitore në kampionat, duke mundur pasditen e së shtunës me rezultatin e thellë 7-0 ekipin e Dajtit. Në ndeshjen e luajtur në Kamëz, ekipi shkodran nuk e ka patur aspak të...

Vllaznia e femrave ia del përsëri! Vajzat shkodrane shkojnë në play-off të Ligës së...

0
Skuadra e Vllaznisë në futboll për femra, ka arritur të kualifikohet përsëri në fazën play-off të Ligës së Kampioneve. Skuadra kuqeblu ia ka dalë duke triumfuar në finalen e miniturneut që luhej sot në Mal të Zi, ndaj sllovakeve...

‘Juban Danja’ me ‘tërmet 8 ballësh’ në Bilisht. Vrapon e sigurtë drejt vendit të...

0
Rikthehet tek fitorja ekipi i "Juban Danjes". Ai ka luajtur sot në transfertë dhe ka fituar me rezultatin e thellë 8-0 ndaj Bilisht Sport. Kuptohet që për vetë diferencat në mes dy ekipeve, ndeshja është dominuar nga vajzat shkodrane....

VIDEO/ Priti dy 11-metërsha, flet portieria Williams: Jam e bekuar që jam pjesë e...

0
Vllaznia e futbollit të femrave ka “shkruar” një faqe të suksesshme të historisë së klubit shkodran, por edhe më gjërë, teksa ka arritur të futet në grupet e Champions League, në mes 16-ekipeve më të mira në Europë. Portierja amerikane...

Vllaznia forcon edhe më shumë repartin ofensiv. Rikthehen sulmuesen Jehona Shala

0
Vllaznia e femrave i ka marre shume seriozisht pergatitjet per ndeshjet e edicionit te ardhshem te "UEFA Europa Conference League". Pas marrjes se dy amerikaneve, portieres Megan Lee MC Clure dhe sulmueses Tarah Lynn Patterson e po ashtu edhe...

Barazim 1-1 në miqësoren mes Vllaznisë dhe Mitrovicës

0
Ne barazim 1-1 eshte mbyllur ndeshja e sotme miqesore ne mes ekipeve kampione te Shqiperise dhe Kosoves ne futboll per femra, pikerisht Vllaznise dhe Mitrovices. Takimi i luajtur ne stadiumin "Loro Borici" eshte shoqeruar me nje rivalitet te forte teksa...

Presidenti Duka: Do ndërtojmë 100 ekipe femrash. Vllaznia shembulli për t’u ndjekur

0
Futbolli i femrave është duke bërë hapa përpara në Shqipëri. Vllaznia është padyshim krenaria më e madhe, teksa kjo skuadër është vetëm një hap larg grupeve në Champions League. Gjatë një interviste të kreut të FSHF, Armand Duka, në...