Detyrë e re për Yllin Shehun. Debuton nesër ndaj Vllaznisë

0
Detyre e re per Ylli Shehun. Legjenda e sulmit te te kuqve, do të jetë trajneri i skuadrës së femrave të Partizanit. Dhe debutimi i tij do te jete ne ndeshjen e neserme ndaj Vllaznise, e vlefshme per turin...

Kombëtarja e Grimës luan më 9 prill ndaj Bosnje-Hercegovinës

0
Kombëtarja shqiptare e femrave, e drejtuar nga trajneri Armir Grima do të luajë një ndeshje miqësore ndaj Bosnje-Hercegovinës më 9 prill. Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se të dyja Federatat e futbollit kanë rënë dakord për zhvillimin...

Akuza të rënda nga Shkodra: Portieria e Tiranës përdor lëndë narkotike

0
Komisioni i Disiplines prane Federates Shqiptare te Futbollit ka vendosur sot qe te hape nje hetim disiplinor per aktet e dhunes ne ndeshjen e femrave Tirana- Vllaznia. Qe do te thote se ne ditet ne vijim do te mbledhin...

Megi Doçi: Forca e Vllaznisë është grupi. Bashkë me tifozët nesër mund t’ia dalim

0
Ka provuar të shënojë me kombëtaren, ka provuar të shënojë për Vllazninë në "Champions League" dhe duket se emocionet për të nuk janë ndonjë problem. Megjithatë për Megi Doçin çdo ndeshje është një sfidë më vehte dhe e tillë...

Vllaznia femra “makineri” golash dhe trofesh. Shpartallon 8-0 rivalen e saj kryesore

0
Duhej te ishte ndeshja rivalesh ngaqe ndesheshin vendi i pare dhe i dyte ne renditje, per me teper qe diferenca ne mes tyre ishte vetem tre pike, por nuk ka ndodhur keshtu. Vllaznia ne futboll per femra ka shpartalluar...

FANTASTIKE/ Ish- deputeti i njohur britanik do realizojë film për suksesin e Vllaznisë së...

0
Ne Agli shume shpejt nuk do te flitet vetem per "emigrante" shqiptare qe kalojne kufirin ne menyre te paligjshme apo te tjere qe merren me veprimtari jo te rregullta. Ne shtetin e njohur britanik do te flitet edhe per...

Sot është ditë feste tek Vllaznia e femrave

0
Dite te veshtira per te gjithe, por tek Vllaznia e femrave sot ka feste. Njeriu qe e ndertoi kete ekip dhe po e drejton ate me shume sukses, presidenti Lazer Matija, feston diten e lindjes. Ai sot mbush 52...

VIDEO/ Trajneri Grima: Shqipëria do të bëjë më të mirën ndaj Irlandës

0
Kombëtarja shqiptare e vajzave prej të hënës është grumbulluar në kryeqytet dhe po përgatitet në prag të dy sfidave ndaj Irlandës, të vlefshme për UEFA Women’s Nations League. Seancat përgatitore po zhvillohen në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit“ ndërsa...

Ditë e veçantë për Megi Doçin, FSHF nuk harron ta urojë

0
Dita e sotme ka qene e veçante per futbollisten e Vllaznise dhe te kombetares shqiptare, Megi Doçin. Ajo ka festuar 23 vjetorin e lindjes bashke me njerezit e saj te dashur por nderkohe gjate gjithe dites ne adrese te...

Kombëtarja e femrave/ Grima: Ndaj Bjellorusisë për fitore, është rritur besimi në skuadër

0
Kombëtarja e femrave arriti të merrte një pikë historike në Varshavë përballë Polonisë. Kjo ishte hera e parë që Kombëtarja arrinte deri në fazën e dytë kualifikuese për Botërorin. Pas atij barazimi, skuadra është rikthyer në Shqipëri ku do...