ZYRTARE/ UEFA konfirmon orarin e ndeshjes së Vllaznisë në ‘Champions League’

0
Ditet kalojne dhe sfida e shumepritur e Vllaznise ne turin e pare te "UEFA Women Champions League" po afron. Siç eshte bere e ditur prej kohesh, kjo ndeshje do te luhet me date 21 gusht ne Mal te Zi,...

Kombëtarja e Armir Grimës ngjitet 5 vende në renditjen e FIFA-s

0
Kombëtarja e futbollit të femrave është përmirësuar në klasikifimin e FIFA-s. Në azhornimin e fundit nga FIFA, vajzat kuqezi ndodhen në vendin e 70-të në renditjen e muajit dhjetor, duke u ngjitur me 5 pozicione nga ajo e gushtit. Fitorja...

PRAG- NDESHJA/ Trajneri Leka: Vllaznia beson se do ta mposhtë Ferencvaroshin

0
Pa dy mbrojteset e qendres ne dispozicion, por me shume besim se mund t'ia dalin te mundin Ferencvarosh, trajneri i Vllaznise se femrave Nikolin Leka shprehet se skuadra do luftoje fort per kualifikimin. Ne nje lidhje nga Polonia pak ore...

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në ‘Loro Boriçi’, gati për sfidën ndaj Hungarisë

0
Kombëtarja shqiptare e vajzave vijon në mënyrë intensive përgatitjet për ndeshjen e parë kundër Hungarisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve për këtë kategori. Vajzat kuqezi, të cilat drejtohen nga trajneri Armir Grima janë grumbulluar që prej të hënës...

‘Atletik’ fiton me përmbysje në Durrës. Spikat Iris Armoku

0
"Atletik" ka marre nje fitore me shume vlere dhe me permbysje ne ndeshjen e rradhes per kampionat, ate te luajtur ne Durres ndaj Teutes me rezultatin 3-2. Vajzat shkodrane kaluan te parat ne avantazh me ane te sulmueses Iris Armoku...

Nesër java e katërt e kampionatit të femrave, Vllaznia pret në Shkodër Lushnjën

0
Do të luhet këtë fundjavë java e katërt e kampionatit ‘Abissnet Superiore’ për vajza. Të pesta sfidat e kësaj jave do të zhvillohen të shtunën dhe të dielën. Në Shkodër nesër në ora 14.30 Vllaznia do të presë ekipin...

700 gola në kampionat, Megi Doçi feston shifrën rekord

0
Nuk ka shenuar sot, por per Megi Doçin kjo dite do te jete e veçante. Perpara fillimit te ndeshjes, klubi Vllaznia i ka zhvilluar nje ceremoni te thjeshte por shume kuptimplote, pikerisht per shkak te shenimit te 700 golave...

Trajneri më i titulluar në histori, Nikolin Leka, njeriu i sukseseve dhe jo fjalëve

0
Vllaznia për femra arriti edhe njëherë të ripërsërisë vetveten. Vajzat kuqeblu u kualifikuan për të dytin sezon rradhazi në 32 ekipet më të mira të Europës. Kjo tashmë me ëndrrën akoma më të madhe, për të arritur në grupet...

Hidhet shorti, Vllaznia përballë Fortuna të Danimarkës

0
Pak minuta me pare ne Nion te Zvicres eshte hedhur shorti i turit te dyte te Liges se Kampioneve te Europes ne futboll per femra. Siç dihet, ne kete tur merr pjese edhe kampionia e Shqiperise, Vllaznia e Shkodres. Ne...

Vllaznia s’njeh pengesa drejt finales. Fiton 6-0 ndaj Partizanit

0
Vllaznia e femrave nuk ka te ndalur ne rrugetimin e saj drejt fitimit te nje tjeter trofeu. Pasditen e sotme, ajo ka fituar me rezultatin e thelle 6-0 ndaj Partizanit ne ndeshjen gjysmefinale te Kupes se Shqiperise. Kjo ndeshje eshte...