Vllaznia ne futboll per femra godet serish ne merkato. Pasi kishte marre me pare amerikanet Megan Lee MC Clure qe luan si portiere dhe Tarah Patterson qe luan si sulmuese, ditet e fundit ka bere te veten edhe nje tjeter lojtari nga kontinenti i larget.

Behet fjale per mbrojtesen Alexis Nychole Knox. Ajo eshte 23 vjeçe dhe luan si qendermbrojtese. Ekipi shkodran e ka patur te nevojshem perforcimin edhe ne prapavije dhe me ardhjen e kesaj lojtareje, duket se tashme edhe ky repart eshte i plotesuar ashtu si duhet.

Vllaznia siç kemi bere te ditur, me 21 fusht do te ndeshet ne Podgorice me fituesen e çiftitBreznica Pljevlja (Mali i Zi)- Spartak Myjava (Sllovaki). Nje sfide shume interesante kjo qe do te percaktoje edhe skuadren e cila do te kualifikohet per ne 32 me te mirat e Europes.

Presidenti Lazer Matija eshte shprehur edhe me pare se objektivi dhe synimi i vetem eshte per ta arritur kete gje dhe nese kjo ndodh, do te ishte e treta here qe Vllaznia do te ishte mes 32 skuadrave me te mira te Europes.

Pikerisht per kete arsye, ai ka bere edhe keto perforcime teksa skuadra eshte e kompletuar ne te gjitha repartet, duke filluar nga porta dhe duke perfunduar tek sulmi. Dita e sfides se madhe po afron dhe ne Shkoder po i japin doren e fundit pergatitjeve per ndeshjen e pas 3 javeve./SHKODRA-SPORT.COM/