Nga Besnik Dizdari: Ndalojeni ‘VAR-in shqiptar’!

Sepse për Shqipërinë është i parakohshëm. Sepse Shqipëria e futbollit ende nuk ka formuar specialistë të VAR-it. Sepse Shqipëria e futbollit ka probleme shumë më të mëdha se VAR-i. Sepse ky nuk është “VAR-i i Europës, por është “VAR-i...

Opinion nga Ridvan Tula/ Vllazni funksionale dhe në përmirësim të traditës

Në ndeshjen ndaj Laçit ekipi i jonë i zemrës Vllaznia arriti fitoren e parë së cilës pavarësisht çdo gjëje duhet t'i gëzohemi. Aja çfarë u interpretu në fushën e lojës jep shijen e nji Vllaznie funksionale në përmirësim të traditës. Kur...

Opinion nga Xhevdet Zekaj/ Qejfi paguhet…, abonetë nuk janë të shtrenjta; ja rrugëzgjidhja

Stadiumet janë hapur thuasje kudo, jo në kapacitet të plotë, përjashto vende të veçanta si Hungaria, fjala vjen, ku mbrëmë ishin 60 mijë tifozë në shkallët e “Puskas Arena”. Pavarësisht se pandemia ende vazhdon ta mbajë në ankth njerëzimin,...

Opinion nga NEPTUN BAJKO/ Shqipëria ka problemin e vjetër me yjet dhe është pa...

Shqipëria më pëlqeu në pjesën e parë. Madje më pëlqeu aq shumë saqë më krijoi bindjen për herë të parë nën drejtimin e trajnerit Edi Reja që ky ekip është vërtet shumë i mirë. Që këta lojtarë të cilët...

Opinion nga Besnik Dizdari/ A lindin më futbollistë në Durrës dhe në Shkodër?

Ndeshja e Superkupës së Shqipërisë që dha fitoren e thellë e të merituar të Teutës së Durrësit, nxori ndërkaq, një problem të madh që ka të bëjë me moszhvillimin e futbollit qytetar të Shqipërisë. Pa e nisur me komentin,...

Opinion nga Xhevdet Zekaj/ Tefik Osmani, drejtori që hedh gurin e fsheh dorën…

Kishte disa kohë pa folur në media. Dhe mirë ka bërë, sepse nuk duhet folur vend e pa vend dhe kur nuk ke gjë për të thënë. Detyra e drejtorit të Tiranës nuk ta lejon “ta lëshosh gjuhën veresie”,...

Opinion nga Namik Mehmeti/ Sporti dhe vapa e kësaj vere…

Pasi Shqiperia, si e gjithe Europa kishte ulur siparin e aktiviteve sportive duke prezantuar ekipet kampione, fituesit e Kupave, sporti do te hapte nje faqe tjeter ne kontinentin plak, Europen dhe me pas nje tjeter faqe e permasave boterore...

Opinion nga Ervin Baku/ Kemi kampionë, por edhe drejtues mediokër!

Të falem nderit Distria Krasniqi! Të falem nderit Nora Gjakova! Në pjesëmarrjen e saj të dytë në Lojërat Olimpike, Kosova regjistron 3 (tri) madalje ari. Në 9 pjesëmarrje në Lojërat Olimpike, Shqipëria regjistron 0 (zero) medalje. Pse vallë??? Sepse,...

Opinion nga Adriatik Dosti/ Mos e bëni pis emrin tuaj e as mos e...

Mos e beni pis emrin tuaj e as mos e perzjeni kaq banalisht sportin me politiken. Miqesisht tre miqve te mij e tre sportisteve kampione, medaliste dhe elitare te Shqiperise, Izmir Smajlaj, Erkand Qerimaj dhe Briken Calja. Mbushur faqet tuaja te...

Opinion nga Namik Mehmeti/ Se si më duket ky short i kampionatit 2021-2022…

Sapo u hodh shorti I  kampionatit kombetar te futbollit, te gjithe gazetat e portalet ne Shqiperi I dhane hapsiren e duhur duke afruar edhe komentet e para. Ajo qe binte ne sy ishte si me reja e keti edicioni te...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR