Opinion nga Ervin Baku/ Vllaznia, një leksion i pastër futbolli!

Nga ERVIN BAKU* Do të flas pa tifozllëk. Mund ta kem edhe gabim. Por, si gjithmonë, jam unë. Duke thënë gjithmonë atë që mendoj… Mbrëmë isha në Shkodër. I falemnderoj të gjithë sepse dinë me i trajtu dhe respektu siç...

Opinion nga Altin Sulçe/ Tjetër Hysaj në Seria A, tjetër Hysaj në kombëtare

Dy ndër futbollistët që pritej të udhëhiqnin grupin në fushë patën rendimentin më të dobët se të tjerët dhe kjo ndodhi ne një nga ndeshjet më të rëndësishme të historisë së futbollit shqiptar. Manaj & Hysaj duhet të ndryshojnë...

Opinion nga Ridvan Tula/ I mrekullueshmi Rocco Vata…

Thjesht, një 16 vjeçar që si shumë femijë të tjerë, i tregon Botës se çfare don me thanë me kenë shkodran. I tregon Botës se çfara don me thanë me trashëgu ADN-në e futbollit ma t'bukur, atij futbollit të...

Opinion nga Roland Luçi/ Suksesi është afër, kualifikimi larg

Krahas perçudnimeve te deritanishme qe i kane bere futbollit, me futjen ne kalendarin futbollistik te Liges se Konferences (idiotet e kane pagezuar me kete emer idiot) dhe Liges se Kombeve, mund te thuhet me plot gojen se eshte permbyllur...

Opinion/ Duka, Levandovski i futbollit shqiptar, përzë derbin e 66 trofeve

Kur themi derbi, na vjen në mend vetëm Tirana – Partizani, i cili së fundi është kthyer në simbolin e futbollit shqiptar, më së shumti për hir të koreografisë dhe entuziazmit të tifozëve. Në fakt, prej tetë vitesh na...

Opinion nga Mikel Shestani/ Me njoftim pas mesnate, nuk ka drejtësi sportive

Fillimi i përdorimit të sistemit VAR në Superiore duhet përshëndetur si një hap i rëndësishëm në vendosjen e drejtësisë sportive. Sportdashësit e kanë pritur me optimizëm këtë risi në fushat e futbollit. Të gjithë jemi të interesuar që arbitrat...

Opinion nga Eduard Ilnica: Vllaznia ka diçka më shumë se rivalët, e pafat që...

Pas tri javëve të para të Superligës, vetëm Teuta dhe Vllaznia duket se kanë ritmin e sezonit të kaluar dhe do të rivalizojnë fort. Të dyja skuadrat kanë pasur 3 përballje të forta dhe nuk janë thyer, me durrsakët...

Opinion nga Besnik Dizdari/ Copëzimi joatdhetar i kampionatit të Shqipërisë

Numri 2 i kësaj rubrike të re (“E ditës”) ka të bëjë me copëzimin e kampionatit kombëtar të futbollit. Shikoni se çka ka ndodhur: Ndonëse ai është një kampionat me vetëm 5 ndeshje, ai është copëzuar ose shpërndarë keqas në 3...

Opinion nga Roland Luçi/ Efekti psikologjik i humbjes

Jo vetem te ne Kupa gjithmone ka "handikape", te medhenjte pengohen nga te vegjlit dhe rrezohen rruges, sidomos ne vendet ku luhet vetem me nje takim. Duhet thene shyqyr qe ka ndeshje kthimi, se humbja ndaj nje ekipi fshati si...

Opinion nga Ervin Baku/ Lëreni Vllazninë të luajë futboll!

Kampionati i 83-të kombëtar i futbollit sapo ka filluar dhe mendoj që do të jetë edhe më i fortë se ai i vjetshmi. Dhe të rrimë drejt dhe të flasim po drejt, është Vllaznia e Shkodrës bukuria e këtij...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR