Gattuso i gatshëm për dorëheqje

Gennaro Gattuso raportohet se ka ofruar dorëheqje nga posti i trajnerit të Milanit pas humbjes në fundjavë nga Verona. “Rossonerët” u mposhtën 3 me 0 nga klubi që gjendet kah fundi i tabelës dhe skuadra mbajti një kamp trajnues “dënues”...

E kërkon gjysma e Europës, dëmtohet gardiani spanjoll

Një nga objektivat kryesore të merkatos në La Liga, është kthyer gardiani i portës së Atletiko Bilbaos, Kepa Arizabalaga. Ndeshjet e zhvilluara nga ana e tij në kampionat, janë në një nivel të lartë dhe talenti i tij ka...

Sa shumë miliarderë / “Forbes” publikon listën e 25 sportistëve më të paguar

Revista amerikane “Forbes” ka përpiluar një listë mjaft të veçantë duke mblrdhur fitimet e sportistëve për të bërë klasifikimin e atyre që kanë fituar më shumë gjatë karrierës së tyre. Ndonëse futbolli është sporti globalisht më i ndjekur, për...

Thierry Henry kurorëzohet mbreti i Nigerisë

Thierry Henry gjithmonë ka qenë i adhuruar në Niger – por tani ai ka bërë një hapë të madh përpara. Legjenda e Arsenal është kurorëzuar mbreti “Igwe” i futbollit në një eveniment futbolli të dielën.Asistenti i trajnerit të Belgjikës...

Messi ka goditur shtyllën 14 herë, Barcelona 26 herë

Lionel Messi ka goditur portën 14 herë këtë sezon. Ai nuk arriti të gjente rrjetën ndaj Deportivo-s të dielën por tronditi shtyllën tre herë brenda 90 minutave.Jordi Alba goditi shtyllën gjithashtu por për fat të mirë Paulinho e shtyu...

Gossip/ Mayte, ‘goli jashtë fushe’ i Alexis Sanchez (Foto)

Aktorja e njohur nga Kili, Mayte Rodrigues, vijon të jetë e lidhur me patriotin e saj, sulmuesin e famshëm Alexis Sanchez. Çifti janë njohur në fillim të vitit 2017, ndërsa prej disa muajsh kanë pranuar se mes tyre ka...

Ylli i Premier League arrestohet për armëmbajtje pa leje

Futbollisti i Crystal Palace është akuzuar nga policia për armëmbajtje pa leje pas një sherri në një klub natës pranë zonës Surrey.Mesfushori Jason Puncheon është arrestuar pas një sherri pranë MIshiko bar të Church Street në Reigate.31-vjeçari është arrestuar...

Interi nuk ka para, nuk do ketë blerje të mëdha në janar

Nga Kina nuk vijnë sinjale inkurajuese për sa i përket shtimit të fondve, dhe te Interi përgatiten për të vijuar me politikën e vetëfinancimit për merkaton e janarit. Do t’ju duhet fantazi Ausilios dhe Sabatinit për të përforcuar skuadrën...

Kontratë e re 4-vjeçare, Manchester City do ta bëjë Guardiolën më të paguarin

Manchester City është lider i Premier League, me 11 pikë avantazh mbi të dytin, i kualifikuar herët për në fazat e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve dhe, e vetmja ndeshje kur ka humbur këtë sezon ishte pikërisht në...

Golashënuesi europian i vitit, tre lojtarë në kuotë të njëjtë golash

Lionel Mesi humbi mundësinë e artë që kishte për të marrë i vetëm kryesimin në garën e golashënuesit më të mirë europian për vitin 2017. Argjentinasi shpërdoroi një penallti në fitoren 4-0 të Barcelonës ndaj Deportivo La Korunjës dhe...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR