Mbrojtësi francez Lukas Hernandez humbet Botërorin pas dëmtimit që pësoi në ndeshjen debutuese kundër Australisë. Ai pësoi një çarje të ligamentit të kryqëzuar në gjurin e tij të djathtë.

Federata Franceze e Futbollit ka raportuar se pas një kontrolli mjekësor u konfirmua diagnoza dhe për këtë arsye ai nuk do të mundet të luajë asnjë ndeshje në këtë Botëror.

26-vjeçari nuk mund të zëvendësohet dot nga Didier Deshamp i cili do të duhet të kënaqet me një grup prej 24 lojtarësh gjatë Kupës së Botës 2022.

Mbrojtësi që luan për skudrën gjermane, Bajern Mynih do të jetë për disa muaj jashtë fushave.