Manchester City është rikthyer te fitorja pas disfatës së javës së kaluar ndaj Chelsea-t, duke mposhtur Everton me rezultatin 3-1.

Ish-mbrojtësi i Tottenham i ka kushtuar gati 60 mln euro City-t dhe që prej atij momenti ka qenë titullar i padiskutueshëm në Etihad, por në ndeshjen e së shtunës ka zhgënjyer.

Një tifoz ka shkuar se kishte nevojë për dy javë pushime. Një tjetër i ka dhënë të drejtë Rio Ferdinand, që e ka kritikuar gjatë kohëve të fundit, duke e cilësuar si pikën e dobët të ekipit.

Tifozët e City-t nuk janë të kënaqur me mbrojtësin e djathtë. Ata shprehen të frikësuar se ai do t’u kushtojë titullin kampion, madje edhe Champions League këtë sezon./telesport/