Mbrojtësi i Barcelonës, Zhyl Kunde, vazhdon të tregojë se është shumë i përkushtuar ndaj klubit katalanas. Mbrojtësi francez befasoi të gjithë tifozët e Barçës këtë të diel duke publikuar se ishte në qendrën stërvitore të ekipit “Joan Gamper Sports City”, në orën 04:00 të mëngjesit, duke u stërvitur!

Dhe gjithçka pasi kishte luajtur disa orë më parë për afro 30 minuta në suksesin e Barçës kundër Kadizit (0-1). Ksavi e rezervoi francezin duke menduar për ndeshjen e kthimit në Ligën e Kampioneve kundër PSG-së të martën e ardhshme dhe mbrojtësi e shfrytëzoi sa më shumë kohën e lirë për të arritur në mënyrën më të mirë për atë ndeshje vendimtare.

Kunde luajti vetëm 28 minuta kundër Kadizit, skuadra u kthye në Barcelonë dhe lojtari fjeti në shtëpi. Por mëngjesin e të dielës ishte në ambientet e klubit për të treguar se angazhimi i tij është total. Kjo nuk është e gjitha, sepse francezi u kthye në “Ciudad Deportiva” në orën 11:30 për të marrë pjesë në stërvitjen e zhvilluar nga Ksavi.