Mesfushori shkodran Edon Hasani në janar ka kaluar nga Vllaznia në kampionatin iranian tek ekipi i Sepahanit dhe duket se po kalon momente të lumtura atje.

Aktivizimi në çdo ndeshje si titullar, e ka bërë atë një lojtar të rëndësishëm për këtë ekip i cili javë më parë po kalonte momente jo të mira në kampionat por tani me rezultatet e fundit pozitive, situata është përmirësuar.

Sepahan dje ka fituar 1-0 ndaj Gostaresh Foolad dhe me këtë fitore është ngjitur në vendin e shtatë.

Ajo që ka rënë në sy në këtë ndeshje ka qenë një veprim spektakolar i mesfushorit shqiptar.

Fotoja e mëposhtme e tregon më së miri këtë gjë. Një veprim që tregon karakterin e këtij futbollisti në fushë dhe me këtë karakter ai ka fituar shumë shpejt edhe simpatinë e tifozëve të kësaj skuadre.
© shkodrasport.com