Gjate dites se sotme ne media ka qarkulluar lajmi se mbrojtesi i Vllaznise Filip Gligorov eshtes shume prane akordit me ekipin e Laçit per te luajtur me te ne sezonin e ri.

Por ne fakt, ne lidhje me kete gje, ka reaguar trajneri i kurbinasve, Armando Cungu i cili ne nje prononcim per “Shkodra Sport” eshte shprehur:

“Nuk e di nga dalin lajme te tilla, por mund t’u konfirmoj se nuk ka asgje te vertete ne kete mes. Ne media kam lexuar qe ka patur edhe takime te drejtuesve te Laçit me kete lojtar, por ju siguroj se nuk ka asgje te vertete ne kete drejtim.

Laçi e ka mbrojtesin e djathte dhe nuk ka nevoje per nje lojtar tjeter ne kete pozicion. Me duket se lajme te tilla nuk jane aspak profesionale. Ndoshta dikush kerkon te beje reklame e te perdore emra te ndryshem ekipesh, por nuk eshte aspak normale.

Gligorov nuk ka qene asnjehere ne planet e Laçit dhe si i tille nuk ka pse te shkruhen gjera te paverteta sepse kjo nuk eshte aspak normale”.
www.shkodrasport.com