E kishte thene te dielen pasdite pas ndeshjes me Teuten te humbur 0-3 dhe e ka mbajtur fjalen. Nga dita e sotme, futbollistet e Vllaznise kane zhvilluar dy seanca ne dite.

Trajneri Hysen Dedja duket i vendosur per te rritur parametrat fizik te lojtareve ne kete periudhe te mbetur te kampionatit dhe ndoshta duke menduar edhe per ndeshjen e play-out (ai ka deklaruar se ka ende shpresa per te shpetuar).

Ekipi shkodran ka zhvilluar ne oren 09.00 te paradites se sotme seancen e pare dhe do te zhvilloje edhe pasdite te dyten. Kuptohet qe vemendja do te jete e perqendruar tek sfida e se dieles me Luftetarin por edhe me tej.

Tekniku kuqeblu e ka bere te qarte se ai qe do t’i perballoje ngarkesat ne stervitje, ai do te luaje sepse per te eshte e papranueshme nje paraqitje si ajo e para dy diteve ndaj durrsakeve.
www.shkodrasport.com