Pasditen e sotme eshte planifikuar te luhet ndeshja Dinamo- Vllaznia e vlefshme per javen e 12-te te kategorise se pare.

Sipas kalendarit, ajo duhej te startonte ne oren 14.00 ne kompleksin “Internacional” ne Peze por mesohet se gjerat kane ndryshuar.

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur qe ndeshja te nise ne oren 13.30, pra 30 minuta me heret nga sa ishte planifikuar.

Sipas asaj çfare mesohet, arsyeja ka te beje me faktin se me shkurtimin e dites, minutat e fundit te ndeshjeve luheshin thuajse ne erresire.

Takimi Dinamo- Vllaznia do te transmetohet nga RTSH dhe sportdashesit shkodrane do kene mundesi ta ndjekin aty kete ndeshje.

www.shkodrasport.com