‘Djelmnia shkodrane” U15 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat, madje kete here me rezultat te thelle 6-0 ndaj KF Shkodra. Nen drejtimin e trajnerit Fatmir Marku, ky ekip ka zhvilluar nje ndeshje shume te bukur diten e sotme.

Dy prej golave te ketij suksesi mbajne firmen e futbollistit Atilio Doçaj. Po ashtu autore golash kane qene edhe futbollistet Argent_Nika, Roberto Doçaj, Nikolla Mllugja dhe Julian Bushati, te cilet kane kompletuar fitoren e thelle te “Djelmnise”.

Duhet pranuar se ne rradhet e ketij ekipi ka disa lojtare cilesore te cilet po i tregojne me se miri vlerat e tyre ne ndeshjet e kampionatit te Liges Amatore te Zones se Shkodres ku ata marrin pjese.

“Djelmnia shkodrane” U15 eshte nder ekipet qe pretendon vendin e pare dhe titullin kampion te kesaj grupmoshe. Megjithate ka ende edhe shume jave gare deri ne fund dhe kuptohet qe futbollistet e ketij ekipi duhet te vazhdojne te luajne bukur dhe te fitojne.

Natyrisht qe kjo Akademi nuk e ka prioritet fitoren me çdo kusht, por kur luan futboll dhe e dominon kundershtarin ne te gjitha drejtimet, sigurisht qe vjen edhe fitorja dhe keshtu po ndodh edhe me ekipin U15 te saj./SHKODRA-SPORT.COM/