Superliga shqiptare do zhvillojë sot dy ndeshjet e radhës. Në 17:00 në Rrogozhinë, Egnatia luan me Tiranën, ndërsa në 19:30 në “Loro Boriçi”, Vllaznia luan me Kukësin.

Në Shkodër, kryesor do jetë arbitri me shume pervoje Kridens Meta, i cili do te vere drejtesi ne kete sfide shume te rendesishme.

Nderkohe ndihmësa te tij do jene Egin Doda dhe Mario Shazivarin ndersa arbiter i katert do jete Orlando Kuka. Në VAR do jete arbitri i FIFA- Juxhin Xhaja dhe ne Avar Denis Rexha.

Vllaznia – Kukësi

Kridens Meta, Egin Doda, Mario Shazivari, Orlando Kuka VAR: Juxhin Xhaja AVAR: Denis Rexha