Kalendari i ndeshjeve të kësaj jave në Kategorinë Superiore ka pësuar disa modifikime. FSHF, për të mos pasur përplasje me ndeshjet e të martës në Ligën e Kampioneve, ka ndryshuar oraret e planifikuara fillimisht për sfidat Laçi-Vllaznia dhe Teuta-Skënderbeu.

Sfida e parë ishte planifikuar në orën 16:00 ndërsa e dyta në orën 19:00 sipas kalendarit fillestar. Por për të shmangur përplasjet me ndeshjet e turneut ndërkombëtar për klube, FSHF ka bërë modifikimin e nevojshëm, duke i kaluar të dy këto ndeshje në orën 15:00.

Sa u përket ndeshjeve të ditëve të tjera, ato nuk kanë pësuar ndryshime me sfidën Erzeni-Dinamo që luhet të dielën, ndërsa duelet Kukësi-Tirana dhe Partizani-Egnatia të cilat zhvillohen të hënën.

JAVA 4 / KALENDARI


Të dielën, 17.09.2023

Erzeni-Dinamo ora 16:00


Të hënën, 18.09.2023

Kukësi-Tirana ora 16:00

Partizani-Egnatia ora 18:30


Të martën, 19.09.2023

Laçi-Vllaznia ora 15:00

Teuta-Skënderbeu ora 15:00