Pas dy oresh ne “Selman Stermasi” do te nise klasikja e futbollit shqiptar Tirana- Vllaznia. Ne kampin shkodran ka disa dilema ne lidhje me ndertimin e formacionit qe do te hedhin ne fushe nga minuta e pare.

Dilema keto qe ne fakt nisin nga porta. Ne ndeshjet e fundit, me ardhjen edhe te trajnerit Dedja ne pankine, ne porte ka qene serish maqedonasi Efremov.

Por sot mund te kete ndryshim. Nuk perjashtohet mundesia qe titullar kete here te jete Alen Sherri. Nese do te ndodhte keshtu, do te ishte vertete nje koincidense sepse 22 vjeçari u ul ne stol pikerisht pas nje gabimi ne bere ne ndeshjen e fazes se trete ne Shkoder ndaj Tiranes.

Ishin minutat e fundit te ndeshjes dhe nje gjuajtje ndoshta pa shume pretendimee Kobina, perfundoi ne rrjete duke i dhene fitoren 1-0 Tirane dhe kuptohet humbjen Vllaznise.

Megjithate gjerat kane ndryshuar dhe sot Sherrit mund t’i besohet serish porta. Dedja ka treguar se ka nder mend te ndryshoje dhe per kete arsye, mund ta nise nga porta, megjithate kjo mbetet per t’u pare.
www.shkodrasport.com