Neser do te luhen ndeshjet e javes se 26-te te Kategorise Superiore dhe parashikohen sfida shume interesante te cilat mund te prodhojne rezultate po kaq interesante.

Ne prag te luajtjes se tyre, kete rradhe ka qene ish- futbollisti i njohur i disa skuadrave te kampionatit shqiptar, por edhe i kombetares shqiptare, Gilman Lika ekskluzivisht per “Shkodra Sport” ka bere nje prognoze te rezultateve te tyre.

Njeriu qe tashme ka nisur karrieren e trajnerit duke punuar me moshat e Basania FC, parashikon tre barazime dhe dy fitore ne ndeshjet e kesaj jave, konkretisht si me poshte:

KASTRIOTI- PARTIZANI X

E parashikoj nje sfide shume te forte. Kastrioti po na surprizon te gjitheve me paraqitjet e tij, por nga ana tjeter, Partizani do te beje çmos per te mos humbur dhe per kete arsye, me teper e shoh si nje barazim kete ndeshje.

EGNATIA- VLLAZNIA 2

Pavaresisht ndryshimeve ne pankine tek skuadra shkodrane, mendoj se futbollistet e saj do te jene shume te motivuar per te kerkuar fitoren sepse vetem keshtu mund te arrijne objektivin qe ato kane ne kampionat dhe prandaj e sheh me teper si fitore te Vllaznise kete ndeshje.

TIRANA- DINAMO X

Tirana eshte ne rrugen e duhur drejt titullit kampion, por fakti qe ka krijuar nje shkeputje nga rivalet, mund te beje qe futbollistet e saj te mos motivohen aq sa duhet. Per me teper qe ne krahun tjeter, Dinamo ka nje trajner te ri dhe si rrjedhoje me shume e mendoj ne barazim kete takim.

LAÇI- TEUTA X

Laçi gaboi javen e kaluar ndaj Skenderbeut dhe mund te gaboje serish, per me teper qe Teutes nuk i lejohet te lere me pike, prandaj mendoj se do te kemi nje brazim edhe ne kete ndeshje.

SKENDERBEU- KUKESI 1

Korçaret me ndryshimet ne pankine duken shume te motivuar per te mos rene nga Superliga dhe per kete arsye, do te bejne çmos per te fituar edhe ndaj Kukesit kete here./SHKODRA-SPORT.COM/