Emiljano Çela dha dorëheqjen nga pankina e Kukësit pas tri humbjeve rdhazi me Tiranën, Skënderbeun dhe Teutën. Lajmi u bë i ditur nga vetë klubi verilindor pak më parë.

Ndërsa tani ka reaguar vetë Çela përmes një postimi në profilin e tij zyrtar.

Ai shkruan se shpresonte që mund të ndryshonte situatën e vështirë në të cilën ndodhej Kukësit por që nuk ndodhi kështu.

Ndër të tjera i uron klubit të dalin sa më shpejt nga kjo gjendje dhe të rikthehen sërish faktor në elitën e futbollit shqiptar.