Ylli i Real Madridit, Endrick, ka marrë ftesë nga kombëtarja e Brazilit në moshën 17-vjeçare.

Ai është bërë lojtari më i ri që ftohet nga kombëtarja braziliane, nga Ronaldo Nazario në vitin 1993.

Endrick do t’i bashkohet Real Madridit në verën e vitit të ardhshëm, pasi e ka nënshkruar kontratën një vit më parë dhe tashmë është takuar me trajnerin Carlo Ancelottin.

Trajneri i Brazilit e ka përfshirë Endric në listë për ndeshjet e ardhshme pas paraqitjeve fantastike me Palmeirasin.