Humbja e djeshme 0-3 ndaj Tiranes sigurisht qe ka lene shije te keqe tek te gjithe tifozet e Vllaznise. Ata shpresonin shume ne marrjen e nje rezultati pozitiv por nuk ka ndodhur keshtu.

Paraqitja e shume prej lojtareve ne kete ndeshje ka lene per te deshiruar dhe i vetmi qe mund te marre note kaluese eshte mesfushori Erdenis Gurishta. Ashtu si dhe ndaj Bylisit, edhe kete here, numri 2 i kuqebluve ka dhene gjithçka ne fushen e lojes.

Perpos tij, edhe Gligorov, Sidorenco e Zogaj mund te themi se e justifikuan deri diku besimin e stafit teknik, ndersa te tjeret, duke filluar nga portieri e me rradhe gjithe te tjeret, perfshi ketu edhe ata qe luajten ne pjesen e dyte, lane per te deshiruar.

Mungesa e kontigjentit fizik tek kuqeblute dallohet krejt lehte, por tek disa duket se ka edhe mungese deshire per te luajtur. Perpos kesaj, tashme edhe problemi i pagave ka filluar te normalizohet dhe klubi ka nisur t’i shlyeje ato. Megjithate as marrja e pagave duket se nuk po ben efekt. Diçka e habitshme ne fakt sepse ata duhet ta kene te qarte se perfaqesojne nje emer te madh si Vllaznia.