Drejtori i ri sportiv i Bayern Munichut, Max Eberl, u prezantua në shtyp sot (e martë) në Bavari dhe ka disa çështje të mëdha para vetes për të trajtuar.

Në krye të agjendës janë Joshua Kimmich, zëvendësuesi i Thomas Tuchel dhe Alphonso Davies, i cili thuhet se ka arritur një marrëveshje verbale me Real Madrid të hënën.Eberl tha se ai mezi priste të fliste me Kimmich dhe vuri në dukje se ai kishte një kontratë deri në vitin 2025.

Ndërkohë në lidhje me Davies, Eberl dukej se la të kuptohet për atë që është raportuar – nëse Bayern nuk mund të rinovojë marrëveshjen e tij, atëherë ata do të kërkojnë ta shesin atij këtë verë në vend që ta shohin të largohet falas sezonin e ardhshëm.

Gjithnjë e më shumë duket sikur Real Madridi i mban të gjitha kartat në lidhje me Davies, dhe sigurisht qëndrimi në kryeqytetin spanjoll është se e vetmja pyetje e vërtetë është negocimi mes Bayernit dhe Los Blancos.

Gjithsesi, ardhja e Eberl është një element i panjohur në ekuacion dhe gjigantët bavarez nuk kanë për të qëndruar duarkryq në afatin e verës. /Telegrafi/