Lajme të mira për Vllazninë në prag të sfidës së radhës ndaj Dinamos. Përpos disa probleme me mungesat, ka edhe rikthime dhe kjo natyrisht qe ka ngrohur stafin teknik.

Ndeshja e javës së 23-të të Superligës do të luhet ditën e enjte në orën 16:45 në stadiumin “Loro Boriçi” dhe shkodranët do të kërkojnë me çdo kusht të rikthehen te fitoret. Ditën e sotme, në stërvitje me skuadrën është bashkuar edhe Ardit Hoxhaj.

Sulmuesi vlonjat mungonte prej disa javësh për shkak dëmtimi, ndërsa tani është rikuperuar plotësisht dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Dinamos.

Me mungesën e Da Silvës për arsye dëmtimi, Hoxhaj pritet të një në fushë nga minuta e parë në sfidën e ditës së enjte.

“Rikthim në stërvitje”, shkruan Hoxhaj në postimin e tij në rrjetet sociale.