Drejtuesit e Vllaznise vijojne te hedhin syte nga Akademia. Kete e tregon me se miri fakti qe ne shume prej seancave stervitore te ekipit te pare, jane te pranishem edhe futbolliste te ekipit U19.

Keshtu ka ndodhur edhe diten e sotme kur ne seancen e kuqebluve kane qene edhe tre futbolliste 19 vjeçare. Kete here, perpos Paulo Pjeshkes dhe Arval Maliqit, i pranishem per here te pare ka qene edhe sulmuesi Rigers Musaraj.

Ky i fundit ka bere paraqitje te mira gjate ketij kampionati dhe per kete arsye, ka qene edhe ne vemendjen e drejtuesve te klubit, prandaj dhe ka marre kete ftese per t’u stervitur me ekipin e pare.

Sezoni aktual po shkon drejt fundit dhe padyshim qe tek Vllaznia jane duke menduar edhe per firmat ne kontrate me futbollistet me te spikatur te datelindjes 2003./SHKODRA-SPORT.COM/