Juventusi është i vetëdijshëm se vitin e ardhshëm do të duhet të gjejë një lojtar me eksperiencë, pasi Cuadrado dhe Di Maria ndoshta nuk do të vazhdojnë më me “bardhezinjtë” dhe për këtë arsye po monitorojnë situatën e Marco Asensio te Real Madrid.

Spanjolli nuk ka rinovuar ende me Real Madridin dhe me shumë gjasa mund të largohet nga “Santiago Bernabeu”.

Megjithatë, do të duhet një ofertë e mirë për lojtarin, ndoshta duke përfituar nga ajo e “lirimit” nga Di Maria, duke qenë se lojtari pëlqehet nga Barcelona dhe top klubet angleze.