Kur afrohet fundjava, jo vetëm futbolli luhet, por edhe sporte të tjera. Basketbolli është njëri prejt tyre. Me anë të një postimin në rrjetin social “Facebook”, Federata Shqiptare e Basketbollit, ka bërë publike datat dhe oraret e të gjitha ndeshjeve në të gjitha kategoritë për meshkuj dhe femra.

Në sy bien ndeshjet e superligës së meshkujve, Tirana-Teuta dhe Partizani- Vllaznia.

Nderkohe ne kampionatin e femrave spikat sfida Vllaznia- Tirana qe do te luhet pasditen e se premtes ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi”.

Më poshtë janë ndeshjet, datat, oraret dhe vendi se ku do të luhen: