Mjafton një mungesë në stërvitjen e djeshme për të shkaktuar polemika në Spanjë. Ylli i Barcelonës, Lionel Messi mund të mos jetë në ndeshjen e rradhës me Majorkën, për shkak të një dëmtimi.

Gjithsesi, klubi katalanas nuk ka dhënë akoma një njoftim zyrtar. Ekziston mundësia që fakti që nuk ka qëënë pjesë e skuadrës të ketë qënë një zgjedhje personale e lojtarit më të mirë në botë.

Gara në La Liga mbetet e hapur, me rivalët e përjetshëm që këkrojnë titullin. Kampionati është planifikuar të rifillojë me datën 11 qershor dhe verdiktet do jepen në fushë.

Nëse zërat p ër një dëmtim të Messit janë të vërteta apo jo, mbetet të shihet./newsport/