Skuadra e Laçit (Atletik) ne futboll per femra ka marre fitoren e rradhes ne kampionat, ne shifrat 4-2 perballe Kinostudios, ne ndeshjen e zhvilluar ne fushen sportive “Zmijani”. Ekipi i vajzave shkodrane e nisi lojen ne sulm dhe shenoi kater here gjate pjeses se pare, madje brenda 38 minutave loje me futbollistet, Stolaj, Caka, Markaj dhe Shpella.

Nderkohe, dy golat e Kinostudios nuk kane vlere aspak, por vetem per statistike, pasi ne fund te ndeshjes u vulos rezultati perfundimtar 4-2. Pas kesaj fitoreje, Laçi (Atletik) ne futboll per femra renditet ne vendin e peste ne tabelen e klasifikimit ne kuoten e 16-pikeve.

Nje pozicion i tille eshte nje sukses per kete ekip, por mbetet per t’u pare deri ne javet e fundit se sa do te jene ne gjendje futbollistet per ta ruajtur kete pozite ne tabelen e klasifikimit.

Megjithate, tek ekipi i vajzave shkodrane vlen per t’u theksuar edhe puna e mire qe po ben trajneri Elis Legata, i cili se bashku me futbollistet e Atletik qe siç dihet tashme luajne me emrin Laçi, arriten diten e sotme fitoren e dyte rradhazi. /Maringlen ZHIVANI/

Laçi-Kinostudio 4-2

Golat per Laçin: Stolaj 2′, Caka 15′, Markaj 24′, Shpella 38′

Formacioni i Laçit: Precaj, Stolaj, Markaj, Caka, Kurbasha, Krasniqi, Ndoci, Shpella, Kurtaj, Rashiti, Gerbeti (u aktivizuan: Papaj, Bajraktari) Tr: Elis Legata