Kroacia ia ka dalë të kalojë në fazën tjetër të Botërorit duke eliminuar Belgjikën në duelin direkt mes dy skuadrave.

Barazimi 0-0 ka kaluar kroatët të cilët kanë zhvilluar një ndeshje të mirë, por edhe duhet t’i jene mirënjohës Romelu Lukakut dhe gabimeve të tij para portës.

KROACI-BELGJIKË 0-0