Legjenda e futbollit anglez, Gary Neville, arrin të bëjë dallimin se kush është trajneri më i mirë i Premier Leagues.

Ish-futbollisti i Manchester United nuk ka zgjedhur Pep Guardiolën, por rivalin e tij Jurgen Klopp.

Trajneri gjerman i ka fituar të gjithë pas përformancave fantastike që ka patur skuadra e tij në 2 vitet e fundit. Fitimi i Champions Leagues dhe dominimi absolut i Premier Leagues nuk është pak.

“Mund të them se më i mirë është Jurgen Klopp. Kam parë mënyrën se si luan skuadra e tij futboll në këto momente dhe është thjeshtë e mrekullueshme”, – tha ai.