Menaxheri i Anthony Martial ka reaguar menjëherë rreth zërave të përplasjes së sulmuesit me trajnerin Erik ten Hag. Shtypi anglez raportoi se francezi i Manchester United është urdhëruar të punojë veçmas, për të rifituar formën e tij fizike.

28-vjeçari qëndroi 18 ditë jashtë fushave gjatë muajit dhjetor për shkak se u prek nga gjendja gripale.

Agjenti i tij, Philippe Lamboley është shprehur se Martial nuk ka asnjë problem me trajnerin dhe nuk do të largohet nga “Old Trafford” gjatë merkatos dimërore.

“Ato që thuhen janë plotësisht të rreme. Ai nuk është përjashtuar nga grupi dhe nuk ka probleme me trajnerin.

Anthony është pjesë e Manchesterit prej 9 viteve, ai nuk do të kishte qëndruar kaq gjatë në klub nëse nuk do të ishte një profesionist i madh.

Do i nënshtrohet një operacioni të vogël në aduktorë, diçka që duhet ta kishte bërë prej kohësh. Problem që nuk po e lejojnë të jetë në 100%”.