Goli i mesfushorit Filip Toni ne minutat shtese te ndeshjes, i ka dhene nje fitore me mjaft vlere Vllaznia U17 ndaj Apolonise ne perballjen e luajtur paraditen e sotme ne fushen sportive “Reshit Rusi”. Ne kete menyre kuqeblute kane fituar me rezultatin 2-1 duke mbajtur te pakten deri neser vendin e pare ne renditje.

Takimi ne fakt nisi ne menyren e duhur per ekipin shkodran qe kaloi ne avantazh qe ne minuten e 17-te me ane te sulmuesit te saj kryesor Gerald Kubazi. Nje gol qe krijoi idene se Vllaznia U17 do ta dominonte kete ndeshje, por ne fakt nuk do te ndodhte keshtu.

Dy minuta me vone ka qene Mehmeti i cili ka barazuar per fieraket dhe pavaresisht perpjekjeve, pjesa e pare do te mbyllej me keto dy gola dhe ne shifrat e barabarta 1-1.

Ne pjesen e dyte presioni i vendasve u rrit, por goli vonoi te dilte ne drite, madje u krijua ideja se ndeshja do mbyllej ne barazim por nuk do te mendonte keshtu futbollisti Filip Toni qe do te shenonte golin e fitores ne shtese, duke i dhene nje trepikesh me shume vlere ekipit te tij.

Me kete fitore Vllaznia U17 eshte ngjitur ne vendin e pare te renditjes per momentin me 42 pike, duke lene Teuten ne vendin e dyte me 40, por kjo e fundit luan neser ndeshjen e rradhes ndaj Internacional. Kjo eshte java e fundit e fazes se dyte te kampionatit dhe pas saj do te nise ajo e treta dhe e fundit e tij./SHKODRA-SPORT.COM/

VLLAZNIA U17- APOLONIA U17 2-1

Shenues: Kubazi ’17, Toni ’90+/ Mehmeti ’19

VLLAZNIA U17: Lekaj, Marashi, Pepnikaj, Gerbeti, Sylia, Smakaj, Çelepija, Toni, Ara, Kubazi, Hajdari. Trajner Gilman Lika. U aktivizuan dhe Meta, Hotaj, Hoxha, Kapllanaj