Pak minuta më parë është luajtur në “Skënder Halili” ndeshja e moshave e vlefshme për kampionatin U-17 mes Tiranës dhe Partizanit.

Takimi ka degjeneruar në grushta dhe shkelma mes lojtarëve të të dyja skuadrave. Në fushë janë futur edhe prindër të futbollistëve.

Arbitri ka ndërprerë lojën për 10 minuta dhe pas ndërhyrjes së forcave të rendit loja ka rifilluar normalisht dhe derbi U-17 është mbyllur në shifrat 1-1. Të dyja golat u shënuan në minutat e fundit nga Gjumsi për Tiranën dhe Karati për Partizanin.

Arbitri ndëshkoi 4 lojtarë me karton të kuq, nga 2 për secilën skuadër. “Panorama Sport” sjell edhe fotot nga sherri.